NewsWOLSZTYN

Zwolnili dyscyplinarnie urzędnika, ten napisał skargę. Twierdzi, że został narażony na zakażenie koronawirusem2 min na czytanie

News - Zwolnili dyscyplinarnie urzędnika, ten napisał skargę. Twierdzi, że został narażony na zakażenie koronawirusem - myregion

Punkt dotyczący rozpatrzenia tej właśnie skargi trwał na popołudniowej, wczorajszej sesji rady gminy Przemęt (23.07) najdłużej. Były pracownik urzędu, który w tym roku został zwolniony dyscyplinarnie, napisał skargę na działania wójta i sekretarza gminy. Jego zdaniem, w maju br. sekretarz Grzegorz Aryż, który przyjechał do niego po pracy do domu z urzędowym pismem, naraził jego i rodzinę na zakażenie koronawirusem. Uważa on również, że było to najście i przejaw nękania, ponieważ jest on na wypowiedzeniu, o czym sekretarz dobrze wiedział.

Na sesji odczytano opinię komisji skarg, wniosków i petycji rady, która rozpatrywała skargę. Ustaliła ona m.in., że sekretarz miał na twarzy maseczkę, zdezynfekowane ręce, ponadto stał oddalony o 10 metrów od byłego pracownika. Nie mogło być więc – zdaniem komisji – groźby zakażenia. A ponieważ urzędowi zależało na tym, by doręczenie pisma informującego o zwolnieniu dyscyplinarnym było skuteczne, wybrano więc porę popołudniową. Skarżący pisma nie odebrał, więc sekretarz poinformował go o tym ustnie, a potem napisał notatkę służbową.

W swej skardze mężczyzna użył też zdania, że obecna władza w gminie “odpędziła już 10-11 osób”, dodał również, że skoro zlikwidowano jego stanowisko pracy, to dlaczego zadania te wykonują teraz osoby na umowę zlecenie. Tu komisja rady przypomniała, że sprawy pracownicze nie leżą w jej gestii, natomiast wójt ma prawo korzystać z usług zewnętrznych firm czy osób.

W obronie byłego pracownika, ale nie w kontekście skargi, a jego zwolnienia, stanął radny Łukasz Wojciechowski. Przypomniał, że pracował on dla gminy 16 lat, ma rodzinę, dzieci, a dyscyplinarka na pewno nie ułatwi mu poszukiwania nowego stałego zajęcia. – Rozwiązano z nim stosunek pracy nie po dżentelmeńsku – zakończył radny. 

Za uznaniem skargi za bezzasadną było 13 radnych, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

PAT

Podziel się informacją ...
 • 32
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  32
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News