GRODZISKNews

Zuchy z Grodziska zorganizowały wirtualny Orszak Trzech Króli. Tak kontynuują tradycję1 min na czytanie

GRODZISK - Zuchy z Grodziska zorganizowały wirtualny Orszak Trzech Króli. Tak kontynuują tradycję - myregion

16 Gromada Zuchowa “Leśne Tygryski” zawsze brała udział w orszaku Trzech Króli, który był organizowany z inicjatywy grodziskich parafii. Dzieci chętnie brały udział w marszu, który odbywał się ulica Szeroką od kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa do Fary. W tym roku razem z harcmistrzem Tomaszem Kałkiem, który jest opiekunem gromady, wpadli na oryginalny pomysł zorganizowania marszu bez marszu.

– Zuchy zrobiły sobie korony i przysyłają do mnie zdjęcia, a ja je zamieszczam na FB jako marsz i będzie można wybrać najlepszą koronę umieszczając przy zdjęciu lajki. Kto zdobędzie więcej lajków ten dostanie nagrodę – tłumaczy opiekun gromady.

Jak informuje, zuchy zawsze brały udział w marszu, bo dzieciaki mogły się przebrać, co bardzo lubią. – To również kultywowanie tradycji, bo przecież harcerstwo też je kultywuje – stwierdza Tomasz Kałek, opiekun zuchów. Podkreśla przy tym, że Mędrcy to dobry przykład poszukiwania celu, mądrości, idei, sensu życia i wiary.

6 stycznia Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. Od 12 lat organizowany jest na ulicach polskich miast Orszak Trzech Króli. Jest to nowa, świecka tradycja, która cieszy się coraz większą popularnością. Jest jednocześnie symboliczną manifestacją przywiązania do życia zgodnego z zasadami wiary i wartości chrześcijańskich.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK