NewsREGION

Znów rozdają pieniądze. Posłanka Kubiak: Polacy powinni mieć gwarancję komfortu życia1 min na czytanie

News - Znów rozdają pieniądze. Posłanka Kubiak: Polacy powinni mieć gwarancję komfortu życia - myregion
FOTO: Marta Kubiak/Facebook, autor Robert Judycki

Ponad 1 tys. 700 gmin otrzyma dofinansowania na inwestycje wodno – kanalizacyjne. Jak informuje posłanka PiS Marta Kubiak, to kolejne wsparcie dla samorządów z budżetu państwa w ramach Polskiego Ładu. – Rząd zdecydował, by wesprzeć dodatkowymi środkami regiony, które najbardziej tego potrzebują. Pieniądze mają trafić do samorządów jeszcze w tym roku – zapewnia Marta Kubiak. Tłumaczy również, że celem programu jest przyspieszenie uzyskania dostępu do wody. – Ma on pozwolić na skanalizowanie nowych terenów – podkreśla posłanka PiS z okręgu pilskiego. Dodaje, że gminy nie musiały składać żadnych wniosków, bo podział środków nastąpił automatycznie na podstawie algorytmów. 

Kto u nas dostanie pieniądze? Największe środki trafią do gminy Wielichowo (300 tys. zł na wodociągi i 2 mln 45 tys. zł na kanalizację). Kolejne lokaty zajmują: Rakoniewice (2 mln 63 tys. zł), Kuślin (2 mln 36 tys. zł), Przemęt (1 mln 72 tys. zł na wodociągi i 900 tys. zł na kanalizację), Kamieniec (1 mln 337 tys. zł), Siedlec (1 mln 68 tys. zł), Zbąszyń (1 mln 15 tys. zł na wodociągi i 900 tys. zł na kanalizację), Lwówek (900 tys. zł na kanalizację), Opalenica (900 tys. zł na kanalizację) i Miedzichowo (300 tys. zł na wodociągi i 900 tys. zł na kanalizację). 

– Niewątpliwie wszyscy Polacy, niezależnie od miejsca zamieszkania, powinni mieć taki sam dostęp do podstawowych usług, gwarantujących komfort życia. Stąd właśnie rządowe inwestycje, które gwarantują zrównoważony rozwój całej Polski – komentuje Marta Kubiak.

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News