NewsNOWY TOMYŚL

Zniszczony budynek ma być wyremontowany. To wstępna decyzja przedstawicieli instytucji i służb2 min na czytanie

News - Zniszczony budynek ma być wyremontowany. To wstępna decyzja przedstawicieli instytucji i służb - myregion

Przedstawiciele służb i instytucji, w tym. m.in. straży pożarnej, ośrodka pomocy społecznej czy nadzoru budowlanego, spotkali się dziś w sprawie zniszczonego pożarem budynku w Jastrzębnikach, w wyniku czego bez dachu nad głową zostały trzy rodziny. Z ustaleń wspomnianego gremium wynika wstępnie, że budynek będzie wyremontowany. Odrębną kwestią są jednak cztery lokale znajdujące się w środku. Prawdopodobnie wyremontowane zostaną dwa z nich, będące w rękach prywatnych, a dwa pozostaną pustostanami. 

Katarzyna Koberling – Mach, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nowym Tomyślu, mówi nam, że wstępnie ustalono, iż wyremontowany zostanie dach budynku i część stropu, która tego wymaga. Prawdopodobnie zostanie również wykonana elewacja. Inspektor tłumaczy, że oficjalna decyzja w tej sprawie powinna zapaść w ciągu tygodnia. Dlatego obecnie trudno mówić o terminie rozpoczęcia, jak i zakończenia wspomnianego remontu. – Wstępnie wiemy, że remont mają przejść dwa mieszkania, ale pozostałe dwa zostaną jedynie zabezpieczone i nie będą remontowane – dodaje Katarzyna Koberling – Mach. 

W wyniku pożaru, do którego doszło 27 lipca w Jastrzębnikach (gm. Opalenica), dach nad głową straciły trzy rodziny. Wszystkim została udzielona pomoc, a dwie z nich przebywają w lokalach zastępczych. Paweł Jakubowski, wiceburmistrz Opalenicy, wyjaśnia, że dwójka dzieci z trzeciej rodziny przebywa obecnie pod opieką brata w Buku. Nie wiadomo, jak zostanie rozwiązana kwestia lokalu zastępczego, bo aktualnie nie komu go komu przydzielić. Powodem jest to, że matka dzieci nadal znajduje się w szpitalu. Wiceburmistrz Jakubowski zapewnia jednak, że rodzina nie zostanie bez pomocy. Dotychczas opalenicki OPS zakupił m.in. artykuły przemysłowe czy odzież, bo dzieci wyszły z domu tak, jak stały. Większość rzeczy, które posiadały, uległa zniszczeniu w wyniku pożaru. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News