NewsNOWY TOMYŚL

Znany pisarz w nowotomyskiej bibliotece. Rozmawiał z dziećmi o…puchaczach i koniach2 min na czytanie

News - Znany pisarz w nowotomyskiej bibliotece. Rozmawiał z dziećmi o…puchaczach i koniach - myregion

Na zaproszenie Strefy Koloru nowotomyskiej biblioteki, pisarz dla dzieci i autor takich książek jak: „Skrzynia Władcy Piorunów”, „Stajni pod tęczą”, serii o „Wombacie Maksymilianie” i „Pogody dla Puchaczy” Marcin Kozioł zaproponował dwa spotkania online z dziećmi z klas od I – III. Wzięli w nich udział uczniowie Szkół Podstawowych w Borui Kościelnej i Wytomyślu oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu. 

Bohaterem pierwszego spotkania był rozgadany i słodki bohater serii „Pogoda dla Puchaczy” o imieniu Bubuś, który wprowadził małych widzów w świat ciekawostek i faktów, związanych z tymi fantastycznymi latającymi stworzeniami. Na ekranie pojawiał się także prezenter pogody Bartek Jędrzejak, który jest współautorem książek. Uczniowie z zapałem chłonęli każdą informację, bo – jak się okazało – na koniec spotkanie nie było pozbawione zagadek. 

Kolejne spotkanie umożliwiło poznanie przesympatycznego konia Niuniusia, który odkrywa, że jego grzywa ma kolor tęczy. Jednak to nie tylko książka o głównym bohaterze, ale również o jego rodzinie i przyjaciołach. Kim jest pies Pepe, jaka bywa ciotka Rodezja i co czuje Niuniuś na widok arabskiej księżniczki o słodkim imieniu Lukrecja? Tego czarującego konia oraz wszystkie zabawne, związane z nimi historie znajdziecie w książce pt. ” Stajnia pod tęczą”, której autorem jest właśnie pan Marcin Kozioł i prezenterka telewizyjna, a osobiście miłośniczka nieparzystokopytnych – Katarzyna Dowbor. Dzięki temu spotkaniu mali widzowie posiedli kilka ciekawych informacji ze świata koni. Jeżeli jesteście ciekawi: Czy w zależności od pory dnia oczy sowy zmieniają kolor oraz czy koń nosi skarpetki to odpowiedzi znajdziecie w księgozbiorze Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu oraz w jej filiach.

RED

Podziel się informacją ...
 • 9
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  9
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News