NewsWOLSZTYN

Znamy wyniki dzisiejszego triathlonu. Wzięło w nim udział blisko 300 zawodników1 min na czytanie

News - Znamy wyniki dzisiejszego triathlonu. Wzięło w nim udział blisko 300 zawodników - myregion

Mimo pandemii udało się zorganizować kolejną edycję triathlonu w Wolsztynie. Zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy – krótką, średnią i długą. Każda z nich była wymagająca i aby ją pokonać, dobra forma była niezbędna. Sprzymierzeńcem dla zawodników nie była pogoda, ze względu na panujący upał. Dlatego nie wszyscy zmagania ukończyli.

Wszystkie rywalizacje rozpoczynały się na plaży. Najpierw zawodnicy pływali w Jeziorze Wolsztyńskim, następnie udawali się na rynek, gdzie umiejscowiono strefę zmian, wsiadali na rowery i jechali w kierunku Nowego Tomyśla. Ostatnim etapem był bieg.

Na krótkim dystansie, w którym wystartowało 90 zawodników, do przepłynięcia był półtorakilometrowy dystans, do przejechania rowerem 40-kilometrowy, do przebiegnięcia 10-kilometrowy. Zmagania wygrał Maciej Bondar osiągając czas 1 godz. 59 minut i 50 sekund. Drugi na mecie zameldował się Sylwester Swat, trzeci Krystian Albrecht.

Na średnim dystansie, w którym wystartowało 110 zawodników, trzeba był przepłynąć 1,9 km, przejechać 90 km i przebiec 21,1 km. Wygrał Igor Siódmiak z czasem 4 godzin 2 minut i 30 sekund. Drugą lokatę zajął Daniel Jakimiuk, trzecią Konrad Imianowski.

Na długim dystansie, gdzie startowało 75 zawodników, trzeba było przepłynąć 3,8 km, przejechać rowerem 180 km i przebiec 42,2 km. Zwyciężył Miłosz Słowiński z czasem 8 godzin 34 minut i 45 sekund. Drugi był David Jilek, trzeci Piotr Klupczyński.