NewsWOLSZTYN

Znamy termin wyborów sołeckich w Świętnie. Kto zastąpi Krystynę Budzioch – Królak?2 min na czytanie

News - Znamy termin wyborów sołeckich w Świętnie. Kto zastąpi Krystynę Budzioch – Królak? - myregion

Sołtys Świętna Krystyna Budzioch – Królak zrezygnowała z funkcji ze względów rodzinnych. Do Świętna przeprowadziła się wiele lat temu z Głogowa, dlatego tym cenniejsze było dla niej zaufanie jakim obdarzyli ją mieszkańcy. – Ostatni czas był trudny z wielu powodów. Nie tylko tych osobistych, ale też choćby ze względu na pandemię. Nigdy nie ukrywałam, że od początku bardzo boję się Covidu i dlatego unikałam kontaktów bezpośrednich, jeśli nie były one absolutnie konieczne czy organizowania imprez. Nie chciałam, aby ktokolwiek mi potem zarzucił, że zaraził się na zebraniu czy na imprezie i zaniósł do domu, do leciwych rodziców – mówi, ale to nie znaczy, że nic we wsi się nie działo.

– Myślę, że dużo wspólnie zrobiliśmy, choć wiele jeszcze chciałam zrobić. Nie udało się doprowadzić do remontów dróg, lamp czy pomalowania sali wiejskiej. Chciałam też zrobić konkurs fotograficzny – mówi Krystyna Budzioch – Królak. Tylko w tym roku z powodzeniem udało się m.in. zdobyć trzecie miejsce w Odnowie Wielkopolskiej Wsi, zorganizować inny niż wszystkie Dzień Dziecka, z okazji którego każde dziecko w Świętnie otrzymało w prezencie książkę, a wspólnie z miejscową biblioteką i Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Wolsztyn stworzyć Czytelnię pod Wierzbą, z której chętnie korzystała i młodzież, i nieco starsi mieszkańcy – wylicza, że mimo dodatkowych obowiązków rodzinnych, starała się dopilnować wszystkich spraw wioski. Do listy najnowszych sukcesów swojego gospodarzenia zalicza m.in. remont budynku sali wiejskiej, w tym montaż fotowoltaiki i remont kuchni.

– Miałam jeszcze wiele planów, ale niestety życie nie zawsze układa się tak, jakbyśmy tego chcieli – przyznaje ustępująca sołtys, że jest jej przykro, bo lubiła pracę sołtysa i poświęcała jej wiele serca i wysiłku. Ale od pewnego czasu coraz trudniej było pogodzić obowiązki wobec najbliższych, związane niestety z częstymi wyjazdami, z obowiązkami wobec wsi, a niektórzy mieszkańcy skarżyli się na jej nieobecność. – Cóż. Rodzina jest mimo wszystko najważniejsza – mówi Krystyna Budzioch – Królak. – Dziękuję mojej radzie sołeckiej i wszystkim mieszkańcom, którzy aktywnie wspierali mnie przez lata.

Jak poinformował dziś radny Artur Strażyński, zebranie wyborcze w Świetnie odbędzie się w poniedziałek (24.01.). Była już wtedy sołtys nie będzie w nim uczestniczyła.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News