NewsREGION

Znamy termin 26 Rotariańskiego Rajdu Turystycznego. Po raz pierwszy uczestnicy przejadą przez powiat nowotomyski2 min na czytanie

News - Znamy termin 26 Rotariańskiego Rajdu Turystycznego. Po raz pierwszy uczestnicy przejadą przez powiat nowotomyski - myregion

– W ubiegłym roku pojawiła się pogłoska o tym, że to już ostatni rajd rotariański i szczerze mówiąc były takie rozmowy, ale zdecydowaliśmy się jednak kontynuować imprezę i mimo epidemii odbędzie się ona także w tym roku – mówi komandor rajdu i prezydent Rotary Club Wolsztyn, Zygmunt Gucze.

26 Rotariański Samochodowy Rajd Turystyczny wystartuje z wolsztyńskiego rynku 13 września. Zapisy będą przyjmowane już od godziny 9, a pierwszy uczestnik wyruszy na trasę już o godz. 11. – Organizację imprezy skonsultowaliśmy z sanepidem. Przeciwwskazań do tego, by się odbyła nie ma. Ze względów bezpieczeństwa w punkcie przyjmowania zgłoszeń obowiązkowe będą maseczki. Na trakcie samego rajdu załogi będą mogły je zdjąć – podkreśla Gucze.

Trasa jest tajemnicą, którą uczestnicy poznają dopiero na starcie. Możemy jednak uchylić rąbka tajemnicy, bo wiemy, że w tym roku po raz pierwszy będzie ona wiodła przez powiat nowotomyski. – Turystyczny czyli poznawczy – mówi Zygmunt Gucze. – Trasy za każdym razem są inne. Staram się je planować tak, aby uczestnicy odwiedzili te miejsca, w których prawdopodobnie jeszcze nigdy nie byli. Na pewno niejedna załoga będzie zaskoczona tegoroczną trasą rajdu – dodaje. Wiadomo, że będzie mierzyła ok. 100 km i znajdzie się na niej siedem specjalnych punktów sprawnościowych oraz jeden, w którym trzeba się będzie wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego i umiejętnościami w zakresie ratownictwa i pierwszej pomocy. 

– Jak zawsze liczymy na udział załóg kobiecych – podkreśla Zygmunt Gucze. Od tego roku obowiązują nowe przepisy, według których za kobiecą załogę uważa się także załogę mieszaną, pod warunkiem, że za kierownicą auta zasiada kobieta. W radzie wystartować mogą dwuosobowe załogi składające się z kierowcy i pilota. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat, a kierowca musi mieć ważne prawo jazdy. Potrzebny jest też oczywiście sprawny pojazd i opłacone ubezpieczenie OC. – Jak zawsze, przed startem policja sprawdzać będzie stan techniczny samochodów i trzeźwość uczestników – zaznacza komandor rajdu, bo przeszłości zdarzało się, że zgłaszający się uczestnicy byli nietrzeźwi.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News