GRODZISKNews

Znamy nazwisko nowego dyrektora grodziskiego szpitala. To pielęgniarka z długoletnim stażem2 min na czytanie

GRODZISK - Znamy nazwisko nowego dyrektora grodziskiego szpitala. To pielęgniarka z długoletnim stażem - myregion

Halina Sroczyńska to dotychczasowa szefowa izby przyjęć w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu oraz pracownik dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

Starosta Mariusz Zgaiński, który był jednocześnie przewodniczącym komisji konkursowej wybierającej dyrektora szpitala potwierdza, że na szefa lecznicy przedstawi zarządowi powiatu kandydaturę Haliny Sroczyńskiej. – To ostatni etap procesu wyboru i powoływania nowego dyrektora. Musimy teraz omówić warunki zatrudnienia i rozstrzygnąć sprawy formalno-prawne związane z objęciem stanowiska. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szpital powinien mieć nowego szefa już od 1 października – mówi Mariusz Zgaiński.

Halina Sroczyńska jest z wykształcenia magistrem pielęgniarstwa. Do tej pory pracowała m.in. jako pielęgniarka oddziałowa izby przyjęć w szpitalu przy ulicy Krysiewicza w Poznaniu oraz jako wykładowca w Zakładzie Medycyny Ratunkowej, Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami ludzkimi, ale stanowisko dyrektora szpitala to będzie jej debiut. – Podczas rozmów z komisją konkursową zaprezentowała się jako osoba dobrze przygotowana do zarządzania zespołem ludzi w jednostce ochrony zdrowia – mówi Zgaiński. Podkreśla, że Sroczyńska ukończyła studia podyplomowe – zarządzanie zasobami ludzkimi, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz studia HR Biznes Partner, na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. – Przedstawiła komisji konkursowej wizję rozwoju szpitala, która jest świeża, realna, potwierdzona doświadczeniem pracy na ważnym oddziale szpitalnym i dobrą znajomością narzędzi zarządczych. Potrafi zdefiniować cele, które chce osiągnąć i zna realia funkcjonowania jednostki opieki zdrowotnej w Polsce – informuje starosta. 

Szef powiatu dodaje, że jednym z pierwszych zadań nowej szefowej będzie uruchomienie zakładu opiekuńczo –leczniczego w grodziskim szpitalu, a kolejne zadania to między innymi poprawa funkcjonowania izba przyjęć.

JP

Podziel się informacją ...
 • 8
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  8
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK