NewsREGION

Ilu mieszkańców naszego regionu zagłosowało do godz. 12? PKW podała pierwsze dane2 min na czytanie

News - Ilu mieszkańców naszego regionu zagłosowało do godz. 12? PKW podała pierwsze dane - myregion

Z zdanych na godz. 12 dotyczących frekwencji, podanych przez państwową komisję wyborczą w najwyższa frekwencja w naszym regionie była w powiecie nowotomyskim i wynosiła 21,39 proc. Głosowało już 12 tys. 291 osób na 57 tys. 460 uprawnionych. W powiecie wolsztyńskim głosowało już 21,10 proc., czyli 9 tys. 238 na 43 tys. 789 osób. W powiecie grodziskim frekwencja wynosiła 20,68 proc., czyli 8 tys. 128 na 39 tys. 306 uprawnionych.

Jak informuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, nie doszło do żadnych incydentów na terenie lokali wyborczych w powiecie wolsztyńskim. Wszystkie lokale wyborcze na ternie powiatu wolsztyńskiego otwarto zgodnie z planem o godz. 7.

Państwowa Komisja Wyborcza podała, że w całym kraju w wyborach do godz. 12 wzięło udział ponad 7 mln 109 tys. uprawnionych do głosowania. Co daję frekwencję w wysokości 24,08 proc.. To rekordowa ilość, w wyborach pięć lat temu frekwencja w samo południe wynosiła 14,61 proc. Największą frekwencję odnotowano dotychczas w województwie Mazowieckim, a najmniejszą województwie opolskim.

Według informacji podanych przez asp. sztab. Wojciecha Adamczyka, oficera prasowego wolsztyńskiej policji wczoraj (27.06.) doszło do jednego incydentu związanego ze złamaniem ciszy wyborczej. Mailem przyszła informacja, że po ulicach porusza się pojazd oplakatowany materiałami wyborczymi jednego z kandydatów. – Policjanci ustalili adres właściciela pojazdu, ale nie zastali go w domu. Trwają działania w tej sprawie – mówi Adamczyk. Wyjaśnia, że gdyby pojazd był zaparkowany i nie przemieszczał się przepisy nie zostały by złamane. Jednak w tej sytuacji według kodeksu wyborczego sprawcy grozi kara grzywny.

W powiecie wolsztyńskim głos oddali już m.in. wolsztyński radny Marcin Klessa.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News