NewsWOLSZTYN

Zmiany w radzie nadzorczej spółdzielni Zjednoczenie. Są nowi członkowie, ale prezes ten sam2 min na czytanie

News - Zmiany w radzie nadzorczej spółdzielni Zjednoczenie. Są nowi członkowie, ale prezes ten sam - myregion
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W piątek (17.07.) w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Wolsztynie odbyło się walne zebranie spółdzielców Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej „Zjednoczenie”. – Spodziewaliśmy się większej frekwencji – przyznaje Zdzisław Przymuszała. – Przygotowaliśmy się na co najmniej 90 osób, a przyszło 48 – mówi. Zainteresowanie, biorąc pod uwagę liczbę właścicieli i lokatorów z prawem głosu, nie było więc zbyt duże.

Dwa najważniejsze punkty zebrania to absolutorium dla zarządu oraz wybór sześciu nowych członków rady nadzorczej – Za udzieleniem zarządowi absolutorium głosowało 45 członków spółdzielni. Dwie osoby wstrzymały się od głosu, w tym ja – mówi Zdzisław Przymuszała. 

W rozpoczętej właśnie nowej kadencji, w radzie nadzorczej spółdzielni zasiada pięciu członków z lat poprzednich: Mirosław Miętus, Ryszard Matuszczak, Lechosław Zielewicz, Tomasz Zygmanowski i Stanisław Jastrząb oraz sześcioro nowych członków: Grażyna Sawczuk, Krzysztof Piasek, Wiesław Dymitrowski, Zbigniew Stachowiak, Przemysław Orzechowski oraz Paweł Kaźmierczak. 

– Tylko pan Kaźmierczak jest członkiem rady nadzorczej po raz pierwszy. Pozostałe osoby pracowały w radzie w poprzednich jej kadencjach, w związku z czym mają i odpowiednią wiedzę i doświadczenie – podkreśla prezes Przymuszała. Sześcioro nowych członków zastąpiło tych, którym wygasła właśnie druga dopuszczona ustawą trzyletnia kadencja: Małgorzatę Gondę, Jolantę Maszner, Barbarę Jóźwiak, Andrzeja Hepko, Edwarda Królewicza i Krzysztofa Lisiewicza.

Ciekawostką podczas zebrania był wniosek lokatorów bloku przy ul. Garbarskiej 8, którzy chcą, zmiany zapisu w regulaminie spółdzielni, na podstawie której piwnice stałyby się pomieszczeniami przynależnymi do mieszkań. Jest to jednak kompetencja zarządu i wniosek nie został poddany pod glosowanie. – Temat z pewnością będzie dyskutowany podczas posiedzenia zarządu spółdzielni – zapewnia Zdzisław Przymuszała.

EI

Podziel się informacją ...
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News