NewsREGION

Zmiany w porodach ciężarnych z covidem. Szpital powiatowy ma obowiązek przyjąć poród1 min na czytanie

News - Zmiany w porodach ciężarnych z covidem. Szpital powiatowy ma obowiązek przyjąć poród - myregion

Jak poinformował Mikołaj Woźniak z wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, z systemu opieki nad ciężarnymi pacjentkami wyeliminowany został trzeci poziom – specjalistyczny, gdzie przyjmowane były rodzące zakażone wirusem Sars-CoV-2.

– Obecnie to szpital powiatowy ma obowiązek przyjąć do porodu ciężarną chorą na Covid -19 i przyjąć poród z zachowaniem wszelkich rygorów epidemicznych – mówi. – Od kilku dni na oddział covidowy w klinicznym szpitalu ginekologiczno – położniczym przy ul. Polnej w Poznaniu przyjmowane są tylko ciężkie przypadki – mówi Mikołaj Woźniak.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa szpitala przy Polnej, obecnie w szpitalu przebywa 11 pacjentek w tym trzy, które wymagają tlenoterapii. Nie są to jednak przypadki o ciężkim przebiegu wymagające terapii respiratorowej– Zdecydowana większość kobiet ciężarnych trafiających do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu nie jest zaszczepiona w kierunku Covid 19 – mówi Małgorzata Kolczyńska. – Jeden noworodek hospitalizowany na oddziale izolacyjnym z potwierdzonym zakażeniem Sars-CoV-2 wymaga nieinwazyjnej terapii oddechowej – dodaje.

W Poznaniu działają także dwa szpitale dziecięce, które przyjmują małych pacjentów z Covid-19. – Trafiają tu wszystkie dzieci, których stan jest na tyle poważny, że wymaga hospitalizacji – wyjasnia Mikołaj Woźniak. Oba szpitale łącznie dysponują 62 łóżkami, z których 34 są obecnie zajęte. Kolejnych pięcioro dzieci z podejrzeniem choroby czeka na potwierdzenie diagnozy.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News