GRODZISKNews

Zmiany w dwóch parafiach. W niedzielę oficjalnie obejmą je nowi proboszczowie2 min na czytanie

GRODZISK - Zmiany w dwóch parafiach. W niedzielę oficjalnie obejmą je nowi proboszczowie - myregion

W niedziele (1.08.) wierni w dwóch parafiach w Grodzisku Wielkopolskim przywitają nowych proboszczów.

Największe zmiany czekają parafian z kościoła pw. św. Jadwigi. Posługę duszpasterską podejmie tutaj Wspólnota Oratorium św. Filipa Neri. Będzie ją tworzyć trzech kapłanów i dwóch kleryków – ks. Mirosław Prasek z Radomia, ks. Dariusz Dąbrowski z Gostynia i ks. Paweł Cyz z Tarnowa. Podczas mszy św. o godz. 12.30 ksiądz biskup Grzegorz Balcerek dokona obrzędu wprowadzenia nowego proboszcza. W poprzednią niedziele (25.07.) parafianie pożegnali dotychczasowego proboszcza ks. Romana Gajewskiego i jego wikariusza ks. Mateusza Rybę.

Rozpoczną tworzenie oratorium, czyli nowego domu filipińskiego. Po za kościołem pod ich opieką będzie też szkoła podstawowa, liceum ogólnokształcące i zakład poprawczy. Po trzech latach próby życia wspólnotowego i funkcjonowania w grodziskiej parafii oraz po pozytywnej ocenie arcybiskupa będzie mogła zostać ustanowiona nowa Kongregacja i zatwierdzona w Rzymie. Do tego czasu będzie ona nosiła nazwę Wspólnota Oratorium św. Filipa Neri w Grodzisku Wlkp.

To nie koniec zmian w kościołach w Grodzisku. Poprzednia niedziela była ostatnią, gdzie rolę proboszcza parafii pw. św. Faustyny pełnił ks. Krzysztofa Makosza. – Bardzo serdecznie dziękuję wam kochani za cztery lata tworzenia wspólnoty parafialnej. Dziękuję wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy angażowali się całym sercem w życie kościoła i parafii: za waszą modlitwę, dobre czyny i słowa, ofiary. Przepraszam wszystkich, których mogłem urazić lub zranić. Proszę o wybaczenie i modlitwę – mówił ksiądz Krzysztof. Tego dnia przypadały też imieniny proboszcza. Po mszy oprócz tradycyjnego poświęcenia pojazdów, można było wypić kawę i skosztować pysznego placka.

W niedzielę (1.08.) proboszcz Makosz rozpocznie pracę jako proboszcz w parafii św. Marii Magdaleny w Czarnkowie, a wierni w grodzisku przywitają nowego księdza. Piotr Przydrożny swoją pierwszą mszę jako proboszcz w kościele w Grodzisku odprawi w niedziele o godz. 11. Wcześniej był proboszczem w parafii pw. Narodzenia NMP w Kołaczkowicach.

Przypomnijmy, że ks. Krzysztof Makosz był gościem naszego programu #porozmawiajMY’. Odcinek można obejrzeć poniżej.

JP

FOTO: Parafia pw. św. Faustyny w Grodzisku Wlkp.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK