NewsWOLSZTYN

Złoto dla naszej judoczki, Katarzyny Sobierajskiej. W walce finałowej pokonała reprezentantkę Portugalii1 min na czytanie

News - Złoto dla naszej judoczki, Katarzyny Sobierajskiej. W walce finałowej pokonała reprezentantkę Portugalii - myregion

Katarzyna Sobierajska – wychowanka Klubu Sportowego Pohl Judo Przemęt została dziś (5.11.) złotą medalistką Mistrzostw Europy Juniorów w Judo, które od wczoraj rozgrywane są w chorwackim Poreču. Sobierajska, na co dzień zawodniczka AZS Uniwersytetu Warszawskiego i podopieczna trenera Zdzisława Grochowskiego, zmierzyła się w finale kategorii do 70 kg z reprezentantką Portugalii Joaną Crisostomo.

Przed walką o złoto Sobierajska pokonała już cztery rywalki i w kieszeni miała pewne srebro, dała z siebie jednak wszystko. Jej medal, to pierwsze trofeum polskiej reprezentacji w tych zawodach. Także dzisiaj o brąz walczyła Aleksandra Janeczko z UKJ Arcus Warszawa (kat. do 52 kg), ale przegrała i ostatecznie zajęła dopiero piąte miejsce.

Z dobrej strony pokazały się też dwie inne zawodniczki: Zuzanna Łogożna z Polonii Rybnik i Marta Kuraś z UKS Judo Wolbrom. Obie wywalczyły siódme miejsca w swoich kategoriach wagowych. Zawody w Chorwacji potrwają do jutra.