NewsWOLSZTYN

Złodziej ukradł ławkę razem z betonowymi blokami, do których była przytwierdzona3 min na czytanie

News - Złodziej ukradł ławkę razem z betonowymi blokami, do których była przytwierdzona - myregion

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w nocy z poniedziałku na wtorek (1/2.03.) w Wilczu (gmina Wolsztyn). Jak poinformował asp. stab. Wojciech Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, łupem złodzieja padła ławka wartości 360 zł. Przy budżecie sołeckim 4 tys. zł, jakim dysponuje Wilcze, to duża strata dla wsi – podkreśla sołtys,Maciej Łakomy.

– Jeszcze w poniedziałek robotnicy z pobliskiej budowy wiedzieli, jak odpoczywali na niej rowerzyści, a we wtorek już jej nie było – opowiada Maciej Łakomy. – Złodzieje zabrali ją razem z czterema blokami betonowymi M-5. Bloki były wkopane w ziemię, po jednym pod każdą nogą. Ławka była do nich przykręcona. Całość została wykopana – wyjaśnia.

Jak mówi sołtys, złodzieje mieli czas, bo bardzo skutecznie zatarli wszelki ślad po ławce. Dziury w ziemi po blokach zakopali, a całość przykryli liśćmi. Stąd wniosek, że robili to w nocy, kiedy ruch w okolicy i na drodze wojewódzkiej 314, przy której stała ławka, jest niewielki albo i nie ma go wcale.

– To nie pierwsza próba, ale pierwsza skuteczna. W ubiegłym roku ktoś chciał ukraść taką samą ławkę z przystanku autobusowego, ale wtedy chciał ją wyrwać z betonowych bloków. Z jednej strony udało mu się to zrobić, ale z drugiej już nie, a może ktoś go spłoszył – mówi Maciej Łakomy. – Odpuścił i ławka została na przystanku – dodaje.

Ławka to nie jedyne, na co w ostatnim czasie połasili się złodzieje w Wilczu. Robotnicy, z którymi sołtys rozmawiał o kradzieży ławki wspomnieli, że ktoś w nocy próbował ukraść im betoniarkę i cement. Wszystko zostało przeniesione z budowy na skraj drogi i tam ułożone. – Złodzieje przygotowali sobie nawet podest, który miał im ułatwić wciągnięcie betoniarki na pakę samochodu – mówi sołtys Wilcza. Chyba jednak coś poszło nie tak, bo wszystko zostało przy drodze.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News