GRODZISKNews

Zespół Łydka Grubasa rozgrzał publiczność do czerwoności. Fanów nie zniechęcił nawet deszcz5 min na czytanie

GRODZISK - Zespół Łydka Grubasa rozgrzał publiczność do czerwoności. Fanów nie zniechęcił nawet deszcz - myregion

Wczoraj (11.09.) w ramach plenerowego grania w Grodzisku Wielkopolskim zagrały aż dwie gwiazdy. Na początek Donguralesko, a właściwie Piotr Górny z Ponania, który na polskiej hip – hopowej scenie gości od 1994 roku. Złapał kontakt z publicznością, na ostatnią piosenkę zszedł do fanów pod scenę. Nie było innego wyjścia i koncert musiał się przedłużyć.

Po Guralu na scenę weszli chłopaki z Olsztyna, czyli Łydka Grubasa. Przypomnijmy, że pierwotnie zespół miał być swoistym „żartem koncertowym” towarzyszącym powstałemu wcześniej zespołowi thrashmetalowemu Respite grającemu w takim samym składzie. Energia wokalisty Hipisa, który skakał po scenie, zachęcał do braw i oryginalnie, zabawnie i z dystansem zapowiadał kolejne utwory, udzieliła się wszystkim. Tego wieczoru nie zabrakło nawet pogo i ściany śmierci. A fanów nie odstraszył nawet deszcz, który zaczął padać w połowie koncertu i nie przestał już do końca. Teksty grupy, wyróżniające się często wulgaryzmami, humorystycznym i satyrycznym przekazem, grodziszczanie znali i śpiewali razem z Hipisem.

To nie koniec Plenerowego grania w Grodzisku. Dzisiaj (12.09.) występy sceniczne w wykonaniu sekcji Centrum Kultury Rondo: ZTL Cybinka Grodzisk, Formacja Hip Hop, Wokalistki Studium Piosenkarskiego. Początek o godz. 15. Godzinę później zespół K’ukulele, o godz. 16.30 Grupa Szopena, o godz. 17.30 Opalenicka Grupa Wokalna. Nie zabraknie też dobrego humoru, o godz. 18.30 Kabaret z Konopi.

Poza sceną animację cyrkowe dla dzieci, “kulinarne wspomnienia smaki dzieciństwa” – stoiska kół gospodyń wiejskich, warsztaty międzypokoleniowe klubu seniora Promessa, warsztaty stemplowania na tkaninie, zwiedzanie wiatraka, malowanie buziek, gry i zabawy dla dzieci, dojenie krowy, wystawa “Wieś na fotografii”, promocyjne stoiska rzemieślnicze, projekt 4 żywioły. Dziś festyn odbędzie się przy wiatraku.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK