NewsNOWY TOMYŚL

Zbierają pieniądze na renowację murawy, bo ośrodek sportu odmówił pomocy1 min na czytanie

News - Zbierają pieniądze na renowację murawy, bo ośrodek sportu odmówił pomocy - myregion

– Po raz kolejny jesteśmy zmuszeni do proszenia państwa o pomoc – piszą przedstawiciele klubu z Borui Kościelnej. Wyjaśniają, że w związku ze złym stanem murawy na boisku konieczna jest renowacja. I wskazują, że mimo tego, iż zarządcą obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu, nie da on na to pieniędzy. – Pytałem czy dadzą nam chociaż nawóz, ale powiedzieli, że nie mają pieniędzy – mówi Tomasz Matusiak, prezes klubu Borusja.

Chcąc naprawić stan boiska, na którym grają zarówno piłkarze Borusji, jak i dzieci z Gminnej Szkółki Piłkarskiej, klub postanowił działać. Chce zlecić profesjonalnej firmie trzy zabiegi. Wertykulację, czyli usuniecie filcu ze strefy korzeniowej darni, co umożliwi jej prawidłowy wzrost i rozwój, a także zapobiegnie gniciu trawy. W planach jest też wyczesanie murawy specjalistyczną zamiatarką. Profesjonalna maszyna zamiata liście, skoszoną trawę i inne pozostałości. Potrzebne jest też nawożenie trawy. Koszt prac oszacowano na 5 tys. zł i tyle wyznaczono jako cel w zrzutce .

To już druga zbiórka w historii Borusji. W ubiegłym roku, gdy klub dostał tylko 500 zł dotacji z gminy Nowy Tomyśl, ogłosił zrzutkę na kosiarkę. Urządzenie kosztowało 10 tys. zł. Zbiórka okazała się dużym sukcesem. Wpłat dokonało ok. 130 osób. W sumie zebrano 15 tys. zł. – Poza potrzebnym urządzeniem mieliśmy też 5 tys. zł na koszty związane z rozgrywkami. Pozwoliło to przetrwać bez dotacji – mówi Tomasz Matusiak i ma nadzieję, że tym razem zbiórka również zakończy się sukcesem.

JP

Na zdjęciu stan murawy z przed roku. Teraz jest trochę lepiej, ale działacze chcą, żeby zadbała o nią profesjonalna firma.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News