GRODZISKNews

Zbierają na elektryczny wózek. Chcą wesprzeć Stasia w walce z chorobą2 min na czytanie

GRODZISK - Zbierają na elektryczny wózek. Chcą wesprzeć Stasia w walce z chorobą - myregion

Mieszkaniec Wielichowa Stanisław Idziejczak ( 49 l.) choruje od 9 lat. Przeszedł operację usunięcia nowotworu nerki, a teraz walczy z bólem i rzadką chorobą – ziarniniakowatość z zapaleniem naczyń to choroba, która przykuła go do wózka, a choruje też na cukrzycę typu 3, chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa i osteoporozę.

Stanisław z żoną Ewą mają pięcioro dzieci. Najmłodsza córka ma 9 lat i choruje na mukowiscydowę. – Mężowi coraz trudniej jest się poruszać. Jego wózek jest w złym stanie, a żeby wyjść na świeże powietrze trzeba pokonać szesnaście stromych schodów – mówi Ewa Idziejczak. Krewni i znajomi postanowili mu pomóc i zorganizowali kilka akcji, żeby zebrać pieniądze na wózek elektryczny.

Zawodnicy i sympatycy Team Trzcinica już od miesiąca zbierają nakrętki i fanty na licytację dla Stasia. Zorganizowali punkt odbioru nakrętek w Trzcinicy , w domu Jana Krupki. Nakrętki można przekazywać również w Ruchocicach, przy ul. Poznańskiej 5, gdzie przyjmuje je Łukasz Hałuszczak. Osoby, które chciałyby przekazać większą ilość nakrętek proszone są o zgłoszenia telefoniczne pod numer 663757147, a wrakowcy zorganizują odbiór. Do akcji przyłączyli się również motocykliści z grodziskiej grupy Samcro PGO, którzy chętnie pomagają potrzebującym. Kilkaset kilogramów nakrętek na rzecz StanisławaIdziejczaka przekazał także radny Rafał Maluśki.

Licytacja on-line dla Stasia odbędzie się w środę ( 12.05.) Start o godz.17:30 na facebookowym profilu Wrak Race Trzcinica. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do licytowania przedmiotów przekazanych przez sklepy i firmy. Jak mówi Jan Kupka, oferta jest duża, więc prowadzący licytację będzie miał co robić. Może się nawet okazać, że pracy wystarczy dla dwóch. Wrakowcy zadbali o profesjonalizm i poprosili o pomoc doświadczonych prowadzących. Na profilu będzie podany nr konta fundacji Siepomaga.pl Tam będzie można zapłacić za kupiony przedmiot, fundacja prowadzi również zbiórkę dla Stanisława.

-Stasiu codziennie walczy z bólem – mówi żona Ewa. – Cały czas jest na silnych lekach przeciwbólowych. Sterydy powodują, że nie czuje się najlepiej. Są dni, że zamyka się w sobie i nie odzywa się do nas. Cierpi fizycznie i psychicznie, a my razem z nim – dodaje. Wspomina, że gdy przyjaciele postanowili zorganizować tę pomoc, mąż się wstydził. – Teraz podnosi go na duchu troska przyjaciół i znajomych. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie starania. Stasiu, jak go nazywają znajomi, bardzo chce żyć, bo ma dla kogo – przyznaje.

Organizatorzy zachęcają by każdy, kto może przyłączył się i wsparł akcję dla Stasia. Możliwości jest sporo. – Można oddać nakrętki, wpłacić pieniądze na konto Siepomaga.pl, wyszukując nazwisko Stanisław Idziejczak lub kupić jakiś przedmiot na środowej licytacji na profilu Wrak Race Trzcinica – przypominają.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK