GRODZISKNews

Zażalenie na tymczasowy areszt dla pedofila z Grodziska1 min na czytanie

GRODZISK - Zażalenie na tymczasowy areszt dla pedofila z Grodziska - myregion

Sąd odrzucił dzisiaj (22.07.) zażalenie w sprawie środka tymczasowego w postaci trzech miesięcy aresztu dla 24 – latka z Grodziska Wielkopolskiego. Oznacza to, że mężczyzna pozostanie w zamknięciu co najmniej do 4 października. Irmina Mróz prokurator rejonowa w Koninie podkreśla, że nie spodziewała się innej decyzji, bo dowody w sprawie są bardzo mocne.

Jak już informowaliśmy mężczyzna uwodził przez internet 13 – latkę z Konina. Sprawa trafiła na policję, po tym jak zaniepokojona dziwnym zachowaniem córki matka zajrzała do jej komputera. – Mężczyzna utrzymywał relację z dziewczynką przez kilka miesięcy – mówi prokurator Mróz. Zaznacza, że sprawa jest rozwojowa. 13 – latka nie jest jedyną pokrzywdzoną. Sprawa zaprowadziła śledczych do innych sprawców. Trwa ustalenie ich tożsamości. Prokurator Mróz nie chcę jednak wyjaśnić czy mieli kontakt z oskarżonym mieszkańcem Grodziska. – Ze względu na dobro śledztwa w tej chwili nie mogę zdradzić więcej szczegółów – mówi Mróz.

Prokurator podkreśla, że osoby, które próbują nawiązać kontakty z osobami małoletnimi w internecie w celu ich wykorzystania zostawiają ślady. – Takie sprawy nie są już rzadkością. Jednostka policji zajmująca się cyberprzestępczością dostarcza nam co raz częściej materiały, które pozwalają pociągać sprawców do odpowiedzialności – mówi prokurator. Zwraca uwagę rodziców, żeby kontrolowali co dzieci robią w sieci. – Sprawcy przestępstw seksualnych co raz częściej kontaktują się ze swoimi ofiarami przez profil na facebook – u czy inne komunikatory w Internecie – mówi Mróz.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK