NewsNOWY TOMYŚL

Zaszczep się u gospodyń! Organizują festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień1 min na czytanie

News - Zaszczep się u gospodyń! Organizują festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień - myregion

Koło Gospodyń Wiejskich w Szarkach (gm. Nowy Tomyśl) organizuje festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień. Są prawdopodobnie pierwszą organizacją w naszej okolicy, która skorzystała ze wsparcia. – Złożyliśmy wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i po kilku dniach dostaliśmy informację o przyznaniu 8 tys. zł na organizację festynu – mówi sołtys i szefowa KGW Bożena Pierzyńska. Zaznacza, że pieniądze na ich konto jeszcze nie wpłynęły.

Koło zaprasza na festyn w sobotę (11.09.) od godz. 14 przy świetlicy wiejskiej. O godz. 15 występ Pawła Liska, o godz. 17 kapela góralska „Zbyrcok Hyżka”. Do tego gry i zabawy dla dzieci, m.in. dmuchane zamki, malowanie twarzy, konkurencje sportowe z nagrodami. Będą też konkurencje dla dorosłych m.in. wykop kaloszem, rzut podkową, cięcie drewna. Do tego przejazdy bryczką, degustacja wyrobów KGW Szarki oraz strefa gastronomiczna. Wieczorem zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ. Podczas festynu będzie też prowadzona zbiórka dla Mai Tomczak ze Zbąszynia, która potrzebuje terapii genowej za ponad 9,5 mln zł.

Obowiązkowym punktem programu będzie punkt szczepień przeciw Covid-19, który będzie czynny od godz. 15 do 20. Będzie można się zaszczepić jednodawkowym preparatem Jonshon&Jonshon. Z każdą zaszczepioną osobę koło KGW będzie mogło otrzymać premię. Za osobę poniżej 60 roku życia 15 zł, a powyżej – 30 zł. Podczas festynu musi się zaszczepić minimum 100 osób, aby premia została wypłacona. Osoby 60 plus liczą się podwójnie. Konkurs trwa do 30 września, a wyniki będą znane w październiku.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News