NOWY TOMYŚL

Zastępczyni burmistrza Nowego Tomyśla: Dobry humor jest potrzebny w walce z epidemią1 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Zastępczyni burmistrza Nowego Tomyśla: Dobry humor jest potrzebny w walce z epidemią - myregion

Urzędy w naszym regionie od lat prowadzą swoje konta na Facebooku. Publikują zdjęcia realizowanych inwestycji, a ostatnio podają także informacje dotyczące epidemii koronawirusa.

Konto w serwisie społecznościowym ma też nowotomyski ratusz. W ubiegłym tygodniu na profilu opublikowano linki do artykułów związanych z pandemią. Wcześniej za pośrednictwem strony urząd informował m.in. o równaniu dróg gminnych, działaniach prowadzonych przez straż miejską, czy podawał, że do szpitala przekazano 1245 maseczek. Zamieszczono też film z wystąpieniem burmistrza z okazji świąt i przypomniano o 234-letniej rocznicy powstania miasta.

Urząd stara się również propagować akcję „Zostań w domu”. 3 kwietnia opublikowano wpis, który ma zachęcać mieszkańców do tego, aby nie wychodzili. – Proponujemy kultową grę „Państwa – Miasta” w wydaniu nowotomyskim – napisano na stronie i dodano link do strony urzędu, skąd można pobrać grę, na której umieszczono logo Nowego Tomyśla. Urząd mówi, że dobry humor jest potrzebny do walki z epidemią.

Adrianna Zielińska, pierwsza zastępczyni burmistrza w Nowym Tomyślu:

Świat pokazuje, jak nie tracić ducha w czasach zarazy. Dobry humor jest potrzebny w walce z epidemią. We Włoszech zamknięci w mieszkaniach ludzie zaczęli spontanicznie wychodzić na balkony, aby śpiewać, grać na instrumentach czy puszczać muzyczne składanki dla podtrzymania ducha w czasach zarazy. Czy w takiej sytuacji umieszczenie na Facebooku propozycji zagrania w „Państwa i miasta” jest czymś zdrożnym? To nie tylko rozrywka, to też pewna forma edukacji.

Sześć dni po publikacji wpisu z grą „Państwa – miasta” urząd zaproponował kolejną zabawę. Zamieszczono wzory szlaczków dla dzieci, które można wydrukować i wypełniać. – Zachęcamy do nauki i zabawy – napisano. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL