GRODZISKNewsWIDEO

Zastępca burmistrza odpowiada: Miasto jest zadbane, nie zaniechaliśmy całkowicie sprzątania i koszenia2 min na czytanie

GRODZISK - Zastępca burmistrza odpowiada: Miasto jest zadbane, nie zaniechaliśmy całkowicie sprzątania i koszenia - myregion

Już od jakiegoś czasu mieszkańcy gminy Grodzisk zauważają, iż w wielu miejscach trawy nie są wykaszane. Co za tym idzie, przy drogach ale i nie tylko, są wysokie rośliny, które nie wyglądają zbyt pięknie. Urząd Miejski wydał oświadczenie, że ma to związek z oszczędnościami spowodowanymi pandemią. 

– Konsekwencje społeczne i gospodarcze pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 oraz brak możliwości przewidzenia dalszego rozwoju sytuacji, miały i wciąż mają istotne znaczenie dla stanu finansów gminy. Wpływy do budżetu uległy wyraźnemu zmniejszeniu, a pojawiły się nowe, niezaplanowane wydatki. Spowodowało to konieczność wprowadzenia pewnych oszczędności. Założyłem, że w pierwszej kolejności powinny one dotyczyć tych zadań, których ograniczenie będzie jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców – czytamy w oświadczeniu wydanym przez burmistrza Piotra Hojana. W związku z tym, wstrzymany został wiosenny cykl koszenia trawników oraz sprzątania. Było to uzasadnione tym bardziej, że wstęp do parku oraz korzystanie z terenów zielonych zostały zabronione. Zrezygnowano także z wielu imprez. Jednak mimo tego mieszkańcy pytają, czy aby na pewno koszenie trawy oraz posprzątanie to tak duże koszty, których gmina nie może udźwignąć. 

– Nie zaniechaliśmy całkiem koszenia i sprzątania – wyjaśnia nam zastępca burmistrza, Maciej Brudło. – Jak widać, miasto jest zadbane. W wielu miejscach nie było koszone, ale w tych reprezentatywnych już tak – podkreśla wiceburmistrz. Dodaje, że jednorazowa akcja dokładnego koszenia i sprzątania to koszt 20 tys. zł. 

Gmina w dalszej perspektywie planuje jednak koszenie na mniejszą skalę, niż miało to miejsce przed pandemią. Chce postawić na tzw. kwietne łąki, których utrzymanie nie kosztuje tyle, co koszenie. 

MP

Podziel się informacją ...
 • 19
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  19
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK