GRODZISK

Zasłużeni mieszkańcy powiatu grodziskiego, których żegnaliśmy w 2020 roku. Ich dzisiaj wspominamy3 min na czytanie

GRODZISK - Zasłużeni mieszkańcy powiatu grodziskiego, których żegnaliśmy w 2020 roku. Ich dzisiaj wspominamy - myregion

Tego roku odeszło wielu znanych i szanowanych mieszkańców powiatu grodziskiego. Choć nie możemy zapalić zniczy na ich grobach, możemy wspomnieć ich w krótkiej modlitwie. Przypominamy sylwetki kilku osób, które w tym roku żegnaliśmy. 

Robert Michalak (+56 l.) 

Zmarł w październiku, po ciężkiej chorobie. Pracę w policji rozpoczął w grodziskim ogniwie ruchu drogowego. Potem przeszedł do dochodzeniówki, a dalej do wydziału kryminalnego. Tam jednak dalej zajmował się wypadkami drogowymi. Był ekspertem w tej dziedzinie. Za zasługi został mianowany pierwszym komendantem komisariatu w Rakoniewicach. W ten sposób podniesiono także rangę jednostki, która wcześniej była posterunkiem. W 2015 r. przeszedł na emeryturę. Został pochowany w Granowie. 

Juliusz Bednarczyk (+68 l.)

Zmarł we wrześniu. Od 1952 roku, kiedy wstąpił do OSP w Wielichowie, był strażakiem, ale i kierowcą, członkiem zarządu OSP. Pełnił też funkcję gospodarza. Miał na koncie udział w wielu akcjach. Za zasługi w straży był wielokrotnie odznaczany, podobnie jak za oddawanie krwi. Angażował się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Przez dwie kadencje był radnym Rady Miejskiej w Wielichowie. Syn wspominał, że w straży pomagał do samego końca.

Piotr Rocki (+46 l.)

Zmarł w szpitalu, do którego trafił po pęknięciu tętniaka mózgu. Był piłkarzem Groclin Dyskobolia. Wielu Piotrowi kibicowało, ciesząc się ze zwycięstw, wspierając w porażkach i podziwiając go i jakże charakterystyczne – tzw „cieszynki”. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych graczy drużyny, jej dobrym duchem i ulubieńcem kibiców. Uczestniczył w meczach charytatywnych rozgrywanych w Grodzisku już po zakończeniu przygody z ekstraligowym futbolem. Grał również w Polonezie Warszawa, Marcovii Marki, Polonii Warszawa, Hetmanie Zamość, Górniku Zabrze, Odrze Wodzisław, Legii Warszawa, Podbeskidziu Bielsko – Biała, Ruchu Radzionków i GKS Tychy.

Wiesław Adamczak 

Był prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Grąblewie. Szczery, prawdziwy i zawsze gotowy do pomocy ludziom, jak wspominają go koledzy i koleżanki. Wczoraj (31.10.) wieczorem na jego cześć zawyły syreny w Grąblewie. 

Ks. Marek Maćkowiak (+83 l.)

Przez ponad 30 lat był proboszczem parafii w Ptaszkowie. Był niezwykle zaangażowany w swoją posługę. Zabiegał też o liczne remonty miejscowej świątyni, np. montaż witraży. Angażował się w działalność miejscowej szkoły. Zabiegał m.in. o sztandar. Parafianie pożegnali go kilka dni temu na cmentarzu w Ptaszkowie.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK