NewsWOLSZTYN

Zarzuty przekroczenia uprawnień i kompetencji w ratuszu. Dyrektorzy podlegli gminie nie mogą dorabiać2 min na czytanie

News - Zarzuty przekroczenia uprawnień i kompetencji w ratuszu. Dyrektorzy podlegli gminie nie mogą dorabiać - myregion

Radni z komisji oświaty przyjrzą się zarzutom, jakie Magdalena Piotrowska – prezes wolsztyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, przedstawiła w imieniu części dyrektorów wolsztyńskich placówek oświatowych pod adresem dyrektorki Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty Moniki Bober oraz burmistrza Wojciecha Lisa.

Chodzi o przekroczenie przez szefową GZOEiAO kompetencji centrum usług wspólnych i ingerowanie w autonomiczne decyzje samodzielnych dyrektorów szkół i przedszkoli, m. in. w dobór kadry oraz wprowadzenie obowiązku przebywania w placówkach w godz. od 8 do 14, a tymczasem – jak podkreśla Piotrowska – czas pracy dyrektorów jest nienormowany.

Wyraźna sugestia płynąca z ratusza uniemożliwia dyrektorom pracę dydatktyczną w innych placówkach i pozbawia ich tym samym części dochodów, stąd w nazywana jest w środowisku oświatowym Wolsztyna “zakazem dorabiania”, a powiązana prawdopodobnie z zasadą równego traktowania decyzja dotyczy także innych dyrektorów gminnych jednostek nieoświatowych.

Piotrowska zaznacza, że takie działania są bezprawne. GZOEiAO ma zapewniać wyłącznie obsługę finansowo – księgową nas placówkami oświatowymi, a pracodawcą dyrektorów jest bezpośrednio burmistrz.

W posiedzeniu, podczas którego padały te zarzuty, uczestniczyła zarówno GZOEiAO, jak i burmistrz. Żadne z nich nie przedstawiło zakresu obowiązków i ewentualnych upoważnień w zakresie scedowania na dyrektorkę uprawnień pracodawcy.

– Będziemy rozmawiać indywidualnie z dyrektorami placówek i przyglądać się tym zarzutom oraz dowodom. Na pewno nie pozostawimy tej sprawy niewyjaśnionej i bez odpowiedzi – podkreśla przewodniczący komisji oświaty, Mariusz Przybyła.

Monika Bober podkreśla, że zarzuty są dla niej zaskoczeniem, ale nie będzie ich komentować aż do narady dyrektorów placówek oświatowych zaplanowanej na przyszły czwartek (1.07.) Po tym spotkaniu ustosunkuje się do każdego z nich.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News