NewsWOLSZTYN

Zarząd dróg zapewnia, że posprząta. Ale podkreśla, że to nie ich piasek…3 min na czytanie

News - Zarząd dróg zapewnia, że posprząta. Ale podkreśla, że to nie ich piasek… - myregion

Wczoraj (8.07.) pisaliśmy o stanie DW 305 na najstarszym wyremontowanym odcinku w Mochach, gdzie w rynsztokach w piachu rosną metrowe chwasty, a studzienki są pozapychane. Dziś, po nocnej ulewie w wielu miejscach stoi tam woda. Zadaliśmy pytania zarządcy drogi – Wielkopolskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i dziś otrzymaliśmy odpowiedzi.

– Obowiązki dotyczące utrzymania dróg i chodników wynikają z ustawy o drogach publicznych i ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, która stanowi, że obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych należą do zarządcy drogi – przyznaje Andrzej Staszewski, zastępca dyrektora WZDW w Poznaniu. – Rejon Dróg Wojewódzkich w Nowym Tomyślu raz w tygodniu dokonuje objazdu i w razie stwierdzenia nieprawidłowości, podejmuje odpowiednie działania – dodaje.

Odpowiednim działaniem byłoby uprzątnięcie rynsztoków i oczyszczenie studzienek, ale najwyraźniej pracownicy rejonu dróg byli dotąd innego zdania. – W ramach zimowego utrzymania dróg nie stosujemy piasku, który znalazł się na drodze zapewne poprzez nawianie z sąsiednich działek, a ścieki przykrawężnikowe i studzienki kanalizacji deszczowej są czyszczone systematycznie – przekonuje Andrzej Staszewski, choć mieszkańcy prowadzący m.in. sklepy przy DW 305 w Mochach i są na miejscu od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora, nigdy takich robót tu nie widzieli.

W każdym razie, jak zapewnia dyrektor Staszewski, w ramach umowy z firmą zewnętrzną, z którąWZDW ma umowę na bieżące utrzymanie dróg, prace porządkowe na drodze 305 na odcinku Mochy – Kaszczor zostaną wykonane w przyszłym tygodniu.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News