NewsNOWY TOMYŚL

Zaplanowali ponad 20 tys. zł, ale wydali mniej. Ile kosztowały podróże pracowników starostwa?1 min na czytanie

News - Zaplanowali ponad 20 tys. zł, ale wydali mniej. Ile kosztowały podróże pracowników starostwa? - myregion

W pierwszej połowie maja informowaliśmy, ile kosztowały podróże służbowe urzędników grodziskiego ratusza, a także tych zatrudnionych w urzędach w Kuślinie i Miedzichowie. Dziś informujemy, ile kosztowały wyjazdy pracowników nowotomyskiego starostwa oraz Urzędu Miejskiego w Opalniecy. 

Jak podaje starosta Andrzej Wilkoński, w budżecie na 2020 rok na podróże służbowe osób zatrudnionych w starostwie zaplanowano 23 tys. 51 zł. Wydano jednak znacznie mniej. Z przekazanej informacji wynika, że wyjazdy kosztowały ostatecznie 6 tys. 745 zł, a kwota zawiera również opłaty za parkingi czy opłaty za przejazd autostradami. – Łącznie pracownicy przejechali 10 tys. 68 km – przekazuje Andrzej Wilkoński. 

Największy dystans pokonał starosta, który zamknął 2020 rok liczbą 2 tys. 285 przejechanych kilometrów, co kosztowało 2 tys. 734 zł. Na drugim miejscu jest wicestarosta Marcin Brambor z wynikiem 1 tys. 853 km, za co trzeba było zapłacić 2 tys. 218 zł. Trzecią lokatę zajmuje Zofia Pacholak – Laskowska, pełniąca funkcję kierownika wydziału leśnictwa i ochrony środowiska. Przejechała 253 km, co kosztowało 147 zł. 

Starosta Wilkoński informuje nas ponadto, że powiat dysponuje obecnie sześcioma samochodami służbowymi, które są wykorzystywane przez pracowników poszczególnych wydziałów do wykonywania obowiązków służbowych.

Włodarz wymienia m.in. prace remontowe na drogach, okazanie granic działek, oględziny nieruchomości w postępowaniach administracyjnych czy nadzór nad lasami, w tym wycinkę drzew. Andrzej Wilkoński przyznaje, że tylko w ostatnich pięciu latach starostwo kupiło cztery samochody służbowe. A to stawia powiat nowotomyski na podium wśród samorządów w regionie pod względem takich wydatków. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News