WOLSZTYN

Zamiast parady parowozów seans filmowy w sieci. Parowozownia przygotowała reportaż z ubiegłorocznego wydarzenia2 min na czytanie

WOLSZTYN - Zamiast parady parowozów seans filmowy w sieci. Parowozownia przygotowała reportaż z ubiegłorocznego wydarzenia - myregion

Tegoroczny weekend majowy będzie inny niż wszystkie do tej pory. Z powodu epidemii koronawirusa na ulicach Wolsztyna nie zobaczymy miłośników parowozów, którzy co roku przyjeżdżają do nas na paradę. Parowozowania przygotowała jednak gratkę dla fanów stalowych kolosów, żeby choć trochę osłodzić im brak jednego z najważniejszych kolejarskich wydarzeń w roku. W sobotę (2.05.) o godz. 13.30, czyli dokładnie kiedy planowano tegoroczną paradę, odbędzie się internetowa premiera pełnowymiarowej wersji filmu dokumentującego ubiegłoroczną paradę parowozów. 

– Trwający niemal godzinę materiał jest swoistym reportażem relacjonującym przebieg tej wyjątkowej w skali Europy, jednej z najbardziej popularnych w kolejowym świecie, imprezy. W filmie uchwycone zostało wszystko to, co stanowi o wielkiej popularności organizowanych w Wolsztynie od wielu lat parad i jak magnes co roku przyciąga tu kilkadziesiąt tysięcy turystów z całego świata. Dzięki licznym ujęciom z drona oraz wnikliwemu oku kamery, z bliska będziemy mogli przyjrzeć się technicznym przygotowaniom parowozów do parady, przejazdom specjalnych pociągów RETRO, a także „wziąć udział” w najbardziej oczekiwanym, kulminacyjnym momencie wydarzenia – paradnym przejeździe lokomotyw przez wolsztyńską stację. W materiale nie mogło zabraknąć również relacji z towarzyszącego paradzie, odbywającego się po zmroku widowiska multimedialnego „Światło, para, dźwięk”, gdzie w świetle laserów, oparach dymu i pary, przy monumentalnej muzyce, swe piękno prezentują kolejno obracane na obrotnicy parowozy. Film jest ponadto opowieścią o (nie)zwykłej, codziennej pracy parowozowni, która jako ostatnia na świecie wciąż obsługuje planowe przewozy pasażerskie trakcją parową, w której niemal codziennie spotkać można buchający parą parowóz – piszą w zaproszeniu pracownicy parowozowni.

Po premierze planowane są też powtórki seansu, jeszcze w sobotę (2.05.) o godz. 20 i w niedzielę (3.05.) o godz. 13.30 i 20. Bezpłatny dostęp do seansów możliwy będzie przez stronę internetową parowozowni oraz profil na portalu Facebook. – Mamy nadzieję, że organizacja tak wyjątkowego w swej formie seansu będzie dla państwa choćby namiastką tegorocznej, odwołanej parady parowozów – piszą pracownicy parowozowni. 
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN