NewsWOLSZTYN

Zakład wyjaśnia, dlaczego nie produkuje kuchni i zapewnia, że nie będzie zwolnień pracowników1 min na czytanie

News - Zakład wyjaśnia, dlaczego nie produkuje kuchni i zapewnia, że nie będzie zwolnień pracowników - myregion

Szynaka Meble wycofała się z produkcji mebli kuchennych – prawnik spółki, Adam Niewiadomski podkreśla, że linia ekskluzywnych mebli przeznaczona była dla odbiorców premium. Wolsztyńskie kuchnie sprzedawały m.in. salony w Gdańsku, Katowicach i Warszawie zlokalizowane w dużych galeriach handlowych, które w ciągu ostatniego roku były zamykane, a ceny wysokiej jakości materiałów używanych do produkcji mebli kuchennych wzrosły nawet o kilkadziesiąt procent, co sprawiło, że produkcja stała się nieopłacalna.

– Największą reklamą naszych mebli była ta „szeptana”, czyli polecanie ich przez zadowolonych klientów. Uzyskane w ten sposób informacje wraz z szacunkowym kosztem sprawiły jednocześnie, że nowi odbiory nie chcieli płacić więcej – mówi Niewiadomski. – To, że ceny surowców wzrosły ich przecież nie interesowało – dodaje. Krótko mówiąc wolsztyńskie kuchnie stały się za drogie, a na wszystko to – jak podkreśla, nałożyły się też problemy z wykwalifikowaną kadrą, zarówno na etapie produkcji, jak i sprzedaży.

– Decyzja o likwidacji linii zapadła już na przełomie lata i jesieni ubiegłego roku – mówi Niewiadomski. – Zarząd zdecydował się na przeprofilowanie zakładu w kierunku produkcji mebli skrzyniowych – dodaje, że spółka nie planuje restrukturyzacji zatrudnienia, wręcz przeciwnie – cały czas szuka nowych, doświadczonych pracowników, których liczba na wielkopolskim rynku pracy jest niestety ograniczona. W planach są także poważne inwestycje w park maszynowy.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News