FOTONOWY TOMYŚL

Zakład Phoenix Contact ruszył z produkcją przyłbic ochronnych. Trafiają już do szpitali, strażaków i policjantów2 min na czytanie

FOTO - Zakład Phoenix Contact ruszył z produkcją przyłbic ochronnych. Trafiają już do szpitali, strażaków i policjantów - myregion

Zakład w ostatnich tygodniach zrobił rozeznanie, jakie jest zapotrzebowanie na przyłbice w poszczególnych placówkach i instytucjach. Wcześniej wyposażył w nie swoich pracowników, a teraz dostarcza już pierwsze partie do komend policji, straży pożarnych i szpitali. Jak informuje nas Magdalena Pawińska, kierownik działu komunikacji w Phoenix Contact Wielkopolska, zakład w tym tygodniu wyprodukuje 6 tys. sztuk przyłbic.

Na liście placówek, do których przyłbice mają trafić, znajdują się m.in. szpitale w Wolsztynie, Grodzisku, Poznaniu, Międzychodzie, Tarnobrzegu i Mielcu. Są również ochotnicze straże pożarne: w Bolewicach, Grudnie, Grodzisku, Kąkolewie, Rakoniewicach, Kamieńcu, Zbąszyniu, Kargowej, Wolsztynie, Jastrzębsku Starym, Opalenicy i Kościanie, a także komendy policji: w Wolsztynie, Grodzisku i Nowym Tomyślu. 

Magdalena Pawińska podkreśla, że lista placówek, które otrzymają przyłbice, nie jest zamknięta. – Ciągle jest aktualizowana, a dziś doszły m.in. domy opieki – informuje rzeczniczka zakładu. Dodaje, że produkowane przyłbice są bardzo dobrej jakości, a przed wysyłką są starannie pakowane, aby nie uległy uszkodzeniu. – Mamy nadzieję, że pozwolą one na bezpieczną i wygodną pracę wszystkim osobom na służbie. Dziękujemy również naszym pracownikom, którzy są zaangażowani w ich produkcję – zaznacza Magdalena Pawińska. 

Za pomoc dziękują już zakładowi szefowie instytucji, które otrzymają przyłbice. Wśród nich dyrektor wolsztyńskiego szpitala Karol Mońko oraz burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis. 

RED

FOTO: Phoenix Contact Wielkopolska

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w FOTO