NewsNOWY TOMYŚL

Zakaz wstępu na boisko dla piłkarzy Akademii. Taka decyzja zapadła w urzędzie1 min na czytanie

News - Zakaz wstępu na boisko dla piłkarzy Akademii. Taka decyzja zapadła w urzędzie - myregion

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu nie przedłuży umowy z Nowotomyską Akademią Piłkarską, która korzystała z boiska zarządzanego przez tę instytucję. Jak wynika z pisma, które otrzymał prezes Akademii Piotr Kostecki, ośrodek został do tego zobligowany przez burmistrza, Włodzimierza Hibnera. W piśmie nie ma podanego powodu decyzji. Jest jedynie informacja, że umowa nie zostanie przedłużona. 

Kostecki zabrał w tej sprawie głos na dzisiejszej sesji, informując radnych o zaistniałej sytuacji. Podkreślił, że brak możliwości korzystania z boiska oznacza, że Akademia nie otrzyma licencji na grę. To w praktyce oznacza jej rozpad. – Nie wiem, co dalej. Myślimy nad rozwiązaniem. Muszę się spotkać z rodzicami naszych wychowanków – mówi Piotr Kostecki. 

Jeszcze w pierwszej połowie maja klub informował o dużym sukcesie, jakim było podpisanie umowy partnerskiej z Wartą Poznań. Tym samym Akademia została jedynym w okolicy klubem, który może korzystać m.in. z warsztatów w Warcie czy pomocy w organizacji czy planowaniu szkoleń dla zawodników. Piłkarze mogą też brać udział w turniejach piłkarskich i grach kontrolnych z zespołami Warty Poznań czy uczestniczyć w projektach szkoleniowych. 

– Jesteśmy dumni, że zostaliśmy klubem partnerskim. To szansa dla naszych wychowanków na rozwój. Podpisując umowę staliśmy się klubem, który rozszerza działalność – komentował wówczas Piotr Kostecki. Dziś pozostaje dodać, że klubem bez własnego boiska i prawdopodobnie bez licencji, jeżeli nie uda się do końca maja znaleźć zastępczego obiektu.

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News