GRODZISKNews

Zagrają i zatańczą dla Marysi. Za tydzień wielka impreza charytatywna w Grodzisku1 min na czytanie

GRODZISK - Zagrają i zatańczą dla Marysi. Za tydzień wielka impreza charytatywna w Grodzisku - myregion

O zdrowie Marysi zmagającej się z SMA walczy coraz więcej osób. Dotychczas zebrano blisko 2 mln zł, ale wciąż brakuje 7 mln zł. Dlatego w naszych miastach przeprowadzane są kwesty. Ostatnia odbyła się 1 czerwca w Wolsztynie. Teraz będzie w Kościanie (5.06.), później w Rakoniewicach, Buku, Opalenicy, Nowym Tomyślu, Kamieńcu, Stęszewie, Wielichowie Śmiglu i Grodzisku (12.06.).

Dziś znane są już szczegóły wielkiego festynu planowanego za tydzień w Grodzisku. Na ulice miasta i okolicznych miejscowości wyruszą wolontariusze z puszkami, by zbierać fundusze na terapię genową dziewczynki. Od godziny 10 odbywać się będzie szereg wydarzeń w parku miejskim. Zagra grodziska orkiestra, wystąpi zespół tańca Cybinka, a także sekcja hip-hopu. Będzie również zumba dla dzieci i… zumba dla każdego. Planowane są również pokazy wozów strażacki i pokaz tresury psa. Jedną z większych atrakcji mają być loty balonem, ale organizatorzy zastrzegają, że są one uzależnione od pogody. I jeżeli ta nie dopisze, mogą się nie odbyć. 

Ponad to, co wyżej, będzie coś na ząb, a to za sprawą pań z kół gospodyń wiejskich i Jadłodajni Ratuszowa. Zaplanowano też loterię fantową czy licytacje nagród, wśród których są m.in. trening sztuk walki z Konradem Śmieszkiem i godzinny lot balonem (uzależniony od pogody). Nie zabraknie także malowania twarzy, plecenie warkoczyków czy kącika rysunkowego dla dzieci i zabaw animacyjnych. Imprezę poprowadzi dj Doluś, czyli Sławomir Dolata, a całością zawiaduje koordynatorka – Marzena Maciak. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK