NewsWOLSZTYN

Zaduszki Literackie. Wspominano zmarłych twórców1 min na czytanie

News - Zaduszki Literackie. Wspominano zmarłych twórców - myregion

W środę (3.11.) w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze rozmawiali o lekturze Łukasza Orbitowskiego „Inna dusza”. Książka bardzo poruszyła czytelników. – Ocenili książkę jako dobrą i wartą przeczytania – mówi Maria Malewicz z wolsztyńskiej biblioteki.

Historia w niej przedstawiona dzieje się w Bydgoszczy w latach 90-tych. Autor opisał losy trzech rodzin. Książka jest pisana prostym językiem, a zarazem sugestywnym i emocjonalnym powieść dotyka trudnego czasu transformacji ustrojowej oraz przede wszystkim postaw młodych ludzi, które prowadzą do zbrodni. Głównymi bohaterami książki są trzej nastolatkowie, którzy wchodzą w dorosłość. W książce odnajdziemy wiele wątków i analizy psychologicznej, która długo zapadnie w pamięć.

– Niedawno przeżywaliśmy Dzień Zaduszny. Poza dyskusją o książce klubowicze pozwoli sobie zatem na chwilę refleksji i zadumy – mówi Malewicz. Podczas Zaduszek Literackich wspominali zmarłych niedawno twórców. W bibliotece odczytano utwory Adama Zagajewskiego, analizowano jego twórczość. Na stole pojawiły się także komiksy z serii „Tytus, Romek i A’tomek” ilustrowane przez Henryka Jerzego Chmielewskiego, znanego czytelnikom jako Papcio Chmiel. Klubowicze rozmawiali o tej nietuzinkowej postaci. Wspominano także Lucindę Riley, autorkę bestsellerowej serii „Siedem sióstr”. Ponadto, chociaż minął więcej niż rok od jego śmierci, klubowicze rozmawiali o Jerzym Pilchu, ponieważ jego twórczość i osobowość bardzo zapadła im w pamięć.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News