NewsWOLSZTYN

Zaczęło się od roweru, a skończyło na zarzutach na miarę 10 lat więzienia2 min na czytanie

News - Zaczęło się od roweru, a skończyło na zarzutach na miarę 10 lat więzienia - myregion
????????????????????????????????????

Kradł sam i z partnerką. Policja zdobyła dowody na to, że łupem złodziejskiej pary występującej solo i w duecie padło w sumie co najmniej pięć rowerów. Na koncie mają też serię kradzieży sklepowych, a zaradny gagatek do listy grzechów ma też doliczone włamanie do samochodu. Uzbierało się tego na potencjalne 5 lat więzienia dla niej i 10 dla niego.

– Zaczątkiem policyjnych działań była zgłoszona 18 kwietnia br. kradzież roweru, do której doszło na ul. 5 Stycznia w Wolsztynie. Właściciel bardzo dokładnie opisał swój rower, wskazując na jego indywidualne cechy, przyznał też, że niestety, pozostawiając go nadzoru, nie zabezpieczył go w żaden sposób – informuje rzecznik prasowy wolsztyńskiej policji, asp. sztab. Wojciech Adamczyk. – Wyjaśnieniem kradzieży zajęli się Policjanci wydziału kryminalnego. Dotarli do informacji, że poszukiwany przez nich jednoślad prawdopodobnie znajduje się w jednym z wolsztyńskich lombardów – dodaje.

Policjanci ustalili, że wyceniony przez właściciela na 1 tys. 500 zł rower trafił do lombardu kilka godzin przed ich wizytą i został sprzedany przez złodzieja na pniu… za 80 złotych. Policjanci zabezpieczyli go, a następnie przekazali właścicielowi. Sprawcą kradzieży okazał się 20-letni wolsztynianin, który został zatrzymany już następnego dnia.

– Podczas prowadzonych z jego udziałem czynności Policjanci ustalili, że nie była to pierwsza kradzież, jakiej się dopuścił. Podejrzenie potwierdziło odnalezienie podczas prowadzonych działań dwóch kolejnych jednośladów, które mężczyzna zdążył sprzedać w jednym z lombardów – mówi Adamaczyk. – W przypadku jednego z nich Policjanci ustalili właścicielkę i zwrócili jej rower. Drugi rower, marki Senator, nadal czeka na swego właściciela w komendzie policji.

Zbierając dowody w sprawie tych kradzieży śledczy ustalili, że mężczyzna ukradł, co najmniej pięć rowerów. Dwa z nich – wspólnie ze swoją 22-letnią partnerką. – Dodatkowo przestępczej parze udowodniono cztery kradzieże sklepowe. Ich łupem padły artykuły spożywcze, drobna elektronika oraz srebrna biżuteria – dodaje rzecznik.

EI

Fot. KPP Wolsztyn. Rower marki Senator czeka na swego właściciela. Informacje można uzyskać pod numerami telefonu 47 77 28 211 lub 47 77 28 286.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News