GRODZISKNewsWIDEO

Za szybko, bez prawa jazdy, pod wpływem i z narkotykami. Młody kierowca i jego pasażerka w rękach policji1 min na czytanie

GRODZISK - Za szybko, bez prawa jazdy, pod wpływem i z narkotykami. Młody kierowca i jego pasażerka w rękach policji - myregion

Grodziscy funkcjonariusze zatrzymali pirata drogowego, który swoim mercedesem pędził 124 km/h. Mieszkaniec gminy Wolsztyn nie dość, że jechał za szybko, to jeszcze nie miał prawa jazdy, które zostało mu odebrane za jazdę pod wpływem narkotyków. Nie wyciągnął z tego żadnych wniosków, bo i teraz znów prowadził na haju, a w dodatku miał przy sobie 2 kilogramy metamfetaminy. 

– Podczas kontroli kierowca i jego pasażerka zachowywali się bardzo nerwowo – mówi komisarz. Kamil Sikorski, rzecznik grodziskiej policji. – Na samym wstępie po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, ponieważ stracił je zaledwie miesiąc wstecz z powodu jazdy samochodem będąc pod wpływem narkotyków. W trakcie przeszukania pojazdu Policjanci znaleźli czarny worek foliowy z zawartością około 2 kilogramów twardego narkotyku w postaci metaamfetaminy – wyjaśnia komisarz Sikorski.

Sąd Rejonowy w Grodzisku zastosował wobec 32-letniego mężczyzny trzymiesięczny areszt. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Kamil Sikorski dodaje, że zatrzymanie mężczyzny to efekt wzmożonych kontroli na drogach. – W sezonie letnim grodziscy Policjanci w sposób szczególny stawiali na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas minionych wakacji przeprowadzili szereg licznych akcji prewencyjnych ukierunkowanych typowo na zwalczanie nadmiernej prędkości na drogach powiatu grodziskiego – tłumaczy rzecznik grodziskiej policji. 

opr. ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK