WOLSZTYN

Za nami pierwsza w historii sesja rady powiatu wolsztyńskiego przez internet1 min na czytanie

WOLSZTYN - Za nami pierwsza w historii sesja rady powiatu wolsztyńskiego przez internet - myregion

Jeden radny miał problemy techniczne, jeden był nieobecny. Dzisiejsza sesja trwała zaledwie pół godziny. W ramach obrazu z transmisji widać było tylko przewodniczącego rady Janusza Mrozkowiaka, starostę Jacka Skrobisza i przez chwilę Jarosława Frąckowiaka, który referował jedną z uchwał. 

Razem z zawiadomieniem o sesji radni dostali informację, że mogą zadać pytania do uchwał. Przygotowane odpowiedzi odczytane mogły być na sesji. Nikt jednak nie skorzystał z tej możliwości – mówi przewodniczący Janusz Mrozkowiak. Problemy techniczne miał radny Stanisław Skorupka. W pierwszym głosowaniu nad potwierdzeniem kworum był nieobecny. Podczas całej sesji nie obecny był Wojciech Gocłowski.

Radni przegłosowali zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Dodatkowo do porządku obrad wprowadzono uchwałę w sprawię przeznaczenia środków przekazanych powiatowi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powiat otrzymał 1 mln 488 tys. zł, z czego ponad 717 tys. zł pójdzie na funkcjonowanie Warsztatów Terapii Zajęciowej to o ponad 273 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. 

Przewodniczący Mrozkowiak na koniec dziękował szczególnie pracownikom służby zdrowia za pracę na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Starosta Skrobisz złożył mieszkańcom życzenia Wielkanocne. 

Mrozkowiak zapowiada, że prawdopodobnie w tym miesiącu odbędzie się jeszcze druga sesja. – Myślimy nad rozwiązaniem technicznym, które umożliwiłoby radnym zabranie głosu w czasie rzeczywistym podczas sesji – mówi Mrozkowiak.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN