NewsWOLSZTYN

Z “płonącej Biedronki” uratowano towar o wartości miliona złotych. Strażacy podsumowują akcję1 min na czytanie

News - Z “płonącej Biedronki” uratowano towar o wartości miliona złotych. Strażacy podsumowują akcję - myregion

Pierwsze zgłoszenie o pożarze marketu w Przemęcie przyszło do strażaków wczoraj (9.09.) ok. godz. 21.15. – Mieliśmy akurat zebranie w remizie. Wszyscy byli na miejscu, dlatego myślę, że dojechaliśmy do markety w pięć minut. A te pięć minut mogło być kluczowe, żeby zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru – mówi Jacek Piotrowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemęcie.

Po dojechaniu na miejsce pierwszych jednostek sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Na dachu widać było płomienie ognia. Ratownicy szybko zlokalizowali jego źródło na tylnej ścianie budynku. – Strażacy zastosowali specjalną pianę, którą wpuścili między blachodachówkę a więź dachową. Dzięki temu udało się znacznie ograniczyć straty i stłumić ogień wewnątrz konstrukcji. Pożar nie przedostał się do wnętrza budynku – mówi Karol Kędzierski, zastępca komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Wolsztynie. A prezes OSP Przemęt Jacek Piotrowski podkreśla, że są jedną z dwóch jednostek na terenie powiatu wolsztyńskiego, które posiadają tak profesjonalny sprzęt.

Do Przemętu przyjechało w sumie 13 zastępów, a w akcji udział brało 56 strażaków. Po ugaszeniu ognia ratownicy przystąpili do rozbiórki dachu, żeby upewnić się, że niebezpieczeństwo zostało ostatecznie zażegnane. Zniszczone zostało ok. 50 metrów ściany i ok. 250 metrów dachu. – Prawdopodobnie przyczyną wybuchu pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej przy agregacie – mówi Kędzierski.

Ze wstępnych szacunków wynika, że straty wyceniono na ok. 200 tys. zł, a wartość uratowanego mienia na ok. 1 mln zł.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News