GRODZISKNews

Z kulturą na ulice. Będą warsztaty, koncerty i seanse filmowe. Kiedy? Sprawdź!2 min na czytanie

GRODZISK - Z kulturą na ulice. Będą warsztaty, koncerty i seanse filmowe. Kiedy? Sprawdź! - myregion

Grodziskie Centrum Kultury Rondo przygotowało wakacyjną ofertę dla dzieci. Od 2 do 13 sierpnia odbędą się warsztaty. Uczestnicy będą mogli wykonać hotel dla owadów na warsztatach pszczelarskich, stworzyć swoje dzieło plastyczne, świeczki, makramy, a nawet muzykę do filmu. W drugim tygodniu sierpnia zajęcia będą prowadzone w duchu harcerskim. Będzie Dzień Trapera, Indianina i Robinsona Cruzoe. Zajęcia będą trwały od godz. 9:00 do 13:00, a zapisywać się można w sekretariacie CK Rondo od 1 lipca, wpisowe wynosi 50 zł.

Nowym pomysłem grodziskiego centrum kultury jest projekt pod nazwą „Scena nieoczywista”, w ramach której organizatorzy zaplanowali kilka koncertów w innych niż do tej pory lokalizacjach w mieście. Jak tłumaczy Tomasz Koza, zastępca dyrektora CK Rondo, ta nowa inicjatywa ma zachęcić mieszkańców miasta do wyjścia z domu i integracji z innymi w różnych miejscach Grodziska. Koncerty w nieoczywistych miejscach będą niespodzianką dla mieszkańców i sprawią, że kultura będzie bliżej nich. Pierwszy odbędzie się 3 lipca o godz. 20:30 przy pomniku Powstańca Wielkopolskiego. Tego dnia wystąpi Trio Kalamata z greckimi melodiami. Następny jest planowany 24 lipca również w godzinach wieczornych. To koncert Trzech Tenorów, który odbędzie się na pomoście w parku miejskim. 7 sierpnia zespół Besarabia wystąpi na balkonie budynku Cech Rzemiosł Różnych ze swoją energetyczną muzyka etniczną. 11 września dla grodziszczan w pobliżu Wiatraka zagra donGURAlesko, poznański raper, działający na scenie już ponad 20 lat.

Centrum Kultury zaprasza również na cykl filmów w Wakacyjnym Kinie Letnim, które będzie serwować kinomanom ucztę filmową w lipcu i sierpni – 10.07, 31.07 i 14.08. W tych dniach zawsze o godz. 21:30 będą wyświetlane filmy na Starym Rynku. Natomiast 21-22 sierpnia odbędzie się cykliczna impreza czyli Gronalia, czyli Festiwal Muzyki Dętej, a na zakończenie wakacji 29 sierpnia Festyn przy Wiatraku.

AS

FOTO: Centrum Kultury “Rondo” w Grodzisku Wlkp.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK