NewsNOWY TOMYŚL

Wyższe pensje w urzędzie miejskim. Z inicjatywą wyszedł burmistrz, pomysł klepnęli radni2 min na czytanie

News - Wyższe pensje w urzędzie miejskim. Z inicjatywą wyszedł burmistrz, pomysł klepnęli radni - myregion

Urząd Miejski w Nowym Tomyślu to kolejna instytucja, której pracownicy otrzymali w tym roku podwyżki i nagrody finansowe. Na podwyżki wydano blisko 30 tys. zł, na nagrody ponad 48 tys. zł. 

Burmistrz Włodzimierz Hibner wyjaśnia, że podwyżki wynagrodzeń były związane między innym z tym, by zmniejszyć dysproporcje płacowe, jakie przez lata się uwidoczniły. – Szczególnie pomiędzy pracownikami z wieloletnim stażem, a przyjmowanymi w ostatnim czasie – tłumaczy Włodzimierz Hibner. W jego ocenie istotne znaczenie ma też „bardzo silne w ostatnich latach rozwarcie nożyc płacowych pomiędzy sektorem usług publicznych a prywatnym”. – Płace w biznesie bardzo mocno wzrosły, czego nie można powiedzieć o urzędach – mówi burmistrz. Zwraca też uwagę, że z wielu urzędów zarówno centralnych, jak i samorządowych pracownicy odchodzą z uwagi na niskie zarobki odbiegające od średniej krajowej. 

Włodzimierz Hibner przyznaje, że to on wyszedł z inicjatywą regulacji płac w ratuszu, ale ostateczną decyzję podjęli radni. Włodarz nie wyklucza, że jeżeli stan finansów się pogorszy, część pracowników może czekać w przyszłości obniżka pensji. – Nie chciałbym jednak, abyśmy doszli do tego etapu. Bo to będzie oznaczać, że jesteśmy pod ścianą. I skończy się drastycznym odpływem kadry i szybkim spadkiem jakości świadczonych usług publicznych i wydłużeniem procedur – ocenia Włodzimierz Hibner.

Burmistrz wyjaśnia także, że w urzędzie wypłacono w tym roku nagrody, które otrzymali pracownicy wszystkich wydziałów. Kwoty gratyfikacji rozpoczynały się od 190 zł, a kończyły na 4,5 tys. zł. – Łącznie na nagrody przeznaczono 48 tys. 890 zł – potwierdza burmistrz, ale zaznacza, że wypłaty kolejnych w tym roku nie przewiduje. – Wyjątkiem może być pracownik, który wykaże się szczególnymi osiągnięciami w pracy – zaznacza Włodzimierz Hibner. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 25
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  25
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News