NewsWOLSZTYN

Wyścig po życie Marysi. W niedzielę wielkie charytatywne bieganie w Nowej Wsi2 min na czytanie

News - Wyścig po życie Marysi. W niedzielę wielkie charytatywne bieganie w Nowej Wsi - myregion

Marysia Drożdżyńska z Brenna w gminie Wijewo ma dopiero kilka miesiący. A już musi się zmagać ze śmiertelną chorobą. To SMA 1- rdzeniowy zanik mięśni. Pomóc może jej tylko leczenie najdroższym lekiem świata, który kosztuje ponad 9 milionów złotych. Zbiórka pieniędzy na kosztowną terapię genową trwa. Zaangażowali się w nią nie tylko mieszkańcy gminy Wijewo, ale też z sąsiednich gmin – wolsztyńskiego i grodziskiego.

– Dowiedzieliśmy się o terapii genowej, która daje szansę Marysi na normalne funkcjonowanie w przyszłości, mimo nieuleczalnej choroby. Niestety, to walka z czasem. Im szybciej dziecko otrzyma lek, tym ma większą szansę i jest mniejsze ryzyko powikłań. Problem jest jeden – terapia genowa jest najdroższa na świecie i nie jest refundowana… – tłumaczyła pani Alicja, mama Marysi. 

W niedzielę (5.09.) dziewczynce pomogą uczestnicy imprezy w Nowej Wsi (gm. Przemęt), gdzie odbędą się biegi i marsze charytatywne. Biuro zawodów będzie otwarte od godz. 9 do 12.40. Biegi dla najmłodszych rozpoczną się o godz. 11. Przedszkolaki w wieku do 6 lat będą miały do pokonania 100 metrów, uczniowie klas od pierwszej do drugiej szkoły podstawowej 200 metrów, od trzeciej do czwartej 400 metrów, od piątej do szóstej 600 metrów, siódmej 800 metrów, a ósmej 1 tys. metrów. Dla młodzieży do 16 lat przygotowano dystans 1 tys. 200 metrów. 

Marsz rodzinny, czyli rodzic z wózkiem na dystansie 500 metrów wystartuje w samo południe. W biegu głównym do pokonania będzie 5 kilometrów ścieżkami polnymi i leśnymi. Start biegu o godz. 13, a marszu z kijkami o 13.15. Wpisowe na biegi dzieci wynosi 20 zł, a na bieg i marsze dorosłych 50 zł. Można wpłacić większą kwotę. 

Podczas wydarzenia będzie można spróbować pysznych ciast, napić się kawy, spróbować wojskowej grochówki i dań z grilla. Będą też warkoczyki, dmuchane zamki, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn i animacje dla dzieci. W czasie całego wydarzenia będzie też można zakupić cegiełki w cenie 10 zł. O godz. 15.30 organizatorzy zapraszają na występ Teatru Pompon z Leszna, który zaprezentuje spektakl pt. „Smok Stefan”. 

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News