NewsREGION

Wyniki rekrutacji do szkół średnich. Poziom był wyższy niż w ubiegłym roku2 min na czytanie

News - Wyniki rekrutacji do szkół średnich. Poziom był wyższy niż w ubiegłym roku - myregion

W czwartek (22.07.) ogłoszono wyniki naboru do szkół średnich.

W wolsztyńskim liceum utworzono osiem klas pierwszych. – Wracamy do systemu jaki mieliśmy przed podwójnym rocznikiem – mówi dyrektor Katarzyna Lulkiewicz. Przez kilka lat szkoły średnie musiały przyjąć ostatnich absolwentów zlikwidowanych gimnazjów i pierwszych od lat absolwentów ósmych klas szkoły podstawowej. Obecnie gimnazja zostały całkowicie wygaszone.

Największym zainteresowaniem w liceum, podobnie jak w innych latach, cieszyły się klasy o profilu matamatyczno – fizycznym, biologiczno – chemicznym i matematyczno – informatycznym. – Niespodziewanie dużo chętnych było też do klasy lingwistycznej. Na jedno miejsce przypadało dwóch uczniów – mówi dyrektor. Po przerwie wróciła też klasa psychologiczno – pedagogiczna i znaleźli się chętni do nauki w ramach tego profilu.

– Próg przyjęć do szkoły był wyższy niż w ubiegłym roku. Próg przyjęć do każdej klasy był o ok. 10 punktów wyższy – mówi dyrektor. Na wyższe wyniki wpływ miała nauka zdalna, gdzie łatwiej o lepsze oceny. Część nauczycieli podkreśla, że egzamin ósmoklasisty był łatwiejszy niż rok wcześniej i tutaj też było łatwiej o dobry wynik.

Z kolei w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu utworzono trzy klasy technikum – mechatronik, logistyk i reklama. – W każdej nich mamy komplet uczniów, wszystkie cieszyły się zainteresowaniem – mówi zastępca dyrektora Adam Polański. W placówce jest też szkoła branżowa. – Tutaj ilość uczniów może się jeszcze zmienić – mówi Polański.

Uczniowie mają teraz tydzień na dostarczenie do szkół oryginałów dokumentów. Jeśli tego nie zrobią oznacza to, że nie chcą jednak chodzić do danej szkoły i miejsce się zwalnia. Ostateczne listy zakwalifikowanych zostaną ogłoszone 2 sierpnia.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News