GRODZISKNews

Wynajem sal wiejskich będzie droższy? Za tydzień ma zapaść decyzja2 min na czytanie

GRODZISK - Wynajem sal wiejskich będzie droższy? Za tydzień ma zapaść decyzja - myregion

Gmina Grodzisk Wielkopolski ma dziesięć sal wiejskich. Podczas sesji rady miejskiej w środę (23.11.) radni pochylą się nad nowym cennikiem opłat za wynajęcie świetlic.

Jeśli radni przegłosują uchwałę, to najdrożej będzie w Borzysławiu, Grąblewie i Ptaszkowie. Ceny skoczą z 400 zł do 600 zł za wynajęcie sali na cały weekend, czyli od piątku od godz. 15 do poniedziałku do godz. 15. Za imprezę jednodniową w świetlicach w wymienionych miejscowościach trzeba będzie zapłacić o 100 zł więcej, czyli 300 zł. W górę pójdzie też cena wynajmu na organizację szkolenia, konferencji, kursu, czy pokazu. Za każdą godzinę trzeba będzie zapłacić 60 zł, czyli o 10 zł więcej niż do tej pory.

W pozostałych miejscowościach za salę na cały weekend trzeba będzie zapłacić 300 zł, a za jeden dzień 150 zł. Ceny wzrosną odpowiednio o 100 zł i 50 zł. Jest jednak jedna dobra wiadomość. Za wynajęcie tych świetlic na godziny będzie taniej. Do tej pory gmina inkasowała 50 zł za godzinę, teraz będzie 30 zł.

Dwie największe sale są w Grąblewie i Borzysławiu. – Nie cieszą się dużym zainteresowaniem, bo nie mamy klimatyzacji. A dzisiaj to już nie luksus, a podstawowe wyposażenie. Jako straż organizujemy zabawy i ludzie bardzo na to narzekają – mówi Tomasz Ciura, który zajmuję się wynajmem sali w Grąblewie i działa w miejscowej OSP. – Mamy dosyć dużą kuchnie, w której stoją cztery lodówki i zabiegamy o ich wymianę na chłodnie. Nie mamy też zmywarki – mówi Ciura i podkreśla, że zabiegają o nowe wyposażenie, ale często słyszą, że nie ma pieniędzy. Udało się jednak wymienić parkiet, który był już w tragicznym stanie, a teraz mają się pojawić nowe krzesła, bo te które są pamiętają jeszcze czasy Gierka.

W cenie za wynajem sali jest już opłata za media. Trzeba jednak zabrać śmieci. Dodatkowo trzeba też zapłacić za wynajem naczyń. W Grąblewie kosztuje to 150 zł.

JP

Foto ilustracyjne.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK