NewsNOWY TOMYŚL

Wyciek nieznanej substancji do rzeki pod Kuślinem. Powiadomiono inspektorat środowiska1 min na czytanie

News - Wyciek nieznanej substancji do rzeki pod Kuślinem. Powiadomiono inspektorat środowiska - myregion

W sobotę doszło do wycieku nieznanej substancji do Mogilnicy w okolicach Michorzewa (gm. Kuślin). Na miejsce wezwano strażaków, był również wójt Mieczysław Skrzypczak i kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Kuślinie Artur Bąk. 

Jak mówi nam kpt. Damian Żukrowski, rzecznik straży w Nowym Tomyślu, na miejscu stwierdzono, że do Mogilnicy wpływa nieznana substancja z rury kanalizacji burzowej. Strażacy zabezpieczyli rurę i zneutralizowali miejsce, gdzie dochodziło do wycieku. Wezwano również inspektorat środowiska, ale nikt na miejscu się nie pojawił. Zgłoszenie w sprawie otrzymały także Wody Polskie, ale ostatecznie rozwiązanie kwestii wycieku pozostawiono wójtowi Kuślina. Mieczysław Skrzypczak wyjaśnia dziś, że problem rozwiązano i dementuje plotki, którymi od kilku dni żyje gmina. 

Według niektórych mieszkańców do wycieku miało dojść z winy jednego z przedsiębiorców, który pełni także mandat radnego. – Zaprzeczam, by coś takiego miało miejsce – mówi Mieczysław Skrzypczak. Podkreśla, że sytuacja miała miejsce po ulewnych deszczach, a winne były studzienki kanalizacyjne, które od długiego czasu nie były czyszczone. – Wszelkie insynuacje dotyczące winnych tej sytuacji są nieprawdziwe – zaznacza wójt Kuślina. Podkreśla, że gmina już przystąpiła do czyszczenia studzienek, a po sprawdzeniu substancji, która miała dostawać się do Mogilnicy stwierdzono, że do żadnego zanieczyszczenia nie doszło. 

ŁR

FOTO: Autorstwa Bialo-zielony – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=89406272

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News