GRODZISKNews

Wybieg dla psów prawie gotowy. Część mieszkańców twierdzi, że jest za mały1 min na czytanie

GRODZISK - Wybieg dla psów prawie gotowy. Część mieszkańców twierdzi, że jest za mały - myregion

– Inicjatorami powstania tego miejsca byli mieszkańcy centrum miasta i właściciele czworonogów. Zgłosili taki pomysł w ramach konkursu – mówi burmistrz Grodziska Wlkp. Piotr Hojan. Koszt ogrodzenia i kilku urządzeń, które znalazły się w środku to ok. 36 tys. zł. Wybieg nie jest jeszcze otwarty, bo trzeba jeszcze skosić trawę. Jak mówi włodarz w tym tygodniu pracownicy prowadzą takie prace w mieście, bo w weekend szykuje się kilka wydarzeń – Na początku przyszłego tygodnia na pewno wybieg będzie już gotowy i otwarty – mówi Hojan.

Pojawiły się jednak głosy, że teren jest za mały. – Nie mam psa, więc trudno mi się wypowiadać. Oparliśmy się na wniosku mieszkańców. Określili w nim, jakiej powierzchni oczekują. Jeśli w praktyce okaże się, że teren jest za mały, to mamy możliwość przesunąć płot, bo działka w pobliżu też należy do gminy. Będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami – mówi Hojan.

Podkreśla, że ma nadzieję, że właściciele pupili będą pamiętać o sprzątaniu po nich. Jeśli psów na wybiegu będzie więcej, to warto, żeby były w kagańcach.

JP

Foto ilustracyjne.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK