GRODZISKNews

Wszyscy radni z powiatu grodziskiego poparli budżet na przyszły rok1 min na czytanie

GRODZISK - Wszyscy radni z powiatu grodziskiego poparli budżet na przyszły rok - myregion

Dochody powiatu grodziskiego mają wynieść ponad 51 mln 415 tys. zł. Planowane wydatki mają być o ponad 590 tys. zł mniejsze. Nadwyżka zostanie przeznaczona na spłatę rat kredytowych.

Punktem, który mieszkańców interesuje najbardziej są inwestycje. Na razie zaplanowano na nie ok. 1 mln 700 tys. zł. Powiat chce przebudować drogę z Kotowa do Karczewa. Na wkład własny zaplanowano ok. 448 tys. zł. Jeśli chodzi o drogi, samorząd chce też przygotować projekt drogi z Piekar przez Bielawy do Granowa, czyli od skrzyżowania z krajówką do miejscowości Bielawy i skrętu na Zemsko. W tym paragrafie w budżecie zapisano też rozbudowę drogi Tomiczki – Januszowice. Na te dwa zadania zarezerwowano 100 tys. zł.

Duża inwestycją będzie też budowa kompleksu sportowego na potrzeby Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku. Prawdopodobnie najważniejszą inwestycją powiatu będzie dostosowanie szpitala do potrzeb zakładu pielęgnacyjno – opiekuńczego. Wkład własny powiatu to ok. 600 tys. zł, a kolejne 3 mln zł będą pochodzić z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jeszcze przed głosowaniem, radny Stanisław Marciniak przypomniał, że na jednej z komisji zapytał, z czego powiat pokryje ewentualne straty szpitala w 2021 roku. – Dowiedziałem się, że tylko z własnych środków, a takich na razie się nie przewiduje i nie ma zbyt wielu możliwości, żeby je wygospodarować. Ewentualnie trzeba będzie pokryć koszty inwestycji z kredytów – mówił radny. Wszyscy radni z powiatu grodziskiego zagłosowali za budżetem.

JP

Foto ilustracyjne

Podziel się informacją ...
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK