NewsWOLSZTYN

Wolsztyński szpital podziękował za wsparcie samorządom, fundacjom i prywatnej firmie4 min na czytanie

News - Wolsztyński szpital podziękował za wsparcie samorządom, fundacjom i prywatnej firmie - myregion

To, że w szpitalu brakuje sprzętu, nie jest żadną tajemnicą. Dlatego lecznica po raz kolejny wystosowała apel o wsparcie, a odpowiedź była duża i przyszła z różnych stron. Podczas dzisiejszego (10.06.) spotkania dyrektor Karol Mońko dziękował za pomoc. Z kolei dyrektor do spraw medycznych Waldemar Micewski podkreślał, że do tej pory nie było pacjentów z koronawirusem w szpitalu. Nikt jednak nie jest wstanie przewidzieć, jak sytuacja będzie się rozwijać. Dlatego sprzęt pomocny przy diagnozowaniu i leczeniu jest niezbędny.

Nowe urządzenie do USG, które jest wykorzystywane od dwóch tygodni, ma dodatkowy plus w dobie epidemii, bo działa tylko dotykowo. Pomaga rozpoznać objawy zapalenia płuc, które jest symptomem m.in. koronawirusa. – Kiedyś lekarz przychodził do pacjenta tylko z palcami, wzrokiem, wiedzą i stetoskopem. Teraz przychodzi jeszcze z USG. Jesteśmy jednym z nielicznych szpitali w regionie, który dysponuje tak nowoczesnym sprzętem – mówiła doktor Aleksandra Roszkiewicz z oddziału Anestezjologi i Intensywnej Terapii w Wolsztynie. W zakupie urządzenie pomógł powiat i gminy wchodzące w jego skład.

Obecny na spotkaniu doktor Krzysztof Małuszek wspomniał o aparacie do tlenoterapii, który również już pracuje na oddziale, a został kupiony przez Rotary Club Wolsztyn. – Pomaga w niewydolności oddechowej, a koronawirus głównie uszkadza płuca – mówił lekarz. Rotary, a konkretnie Jerzy Leśniewski, przekazał też specjalną wagę, która dokonuje pomiarów do 300 kilogramów. Na oddział trafił też specjalny zamgławiacz. Wsparcie dla szpitala przekazała też wdowa po członku Rotary Klub Wolsztyn doktorze Witoldzie Koberskim. Poprosiła żałobników o wpłacenie drobnej sumy pieniędzy zamiast kwiatów. Razem z darem od kół łowieckich szpital będzie mógł zakupi urządzenie do dezynfekcji m.in. karetek. Duże wsparcie, bo aż 50 tys. zł, do szpitala przekazała firma Onix.

Dyrektor Mońko wręczył specjalne listy z podziękowaniem za pomoc przedstawicielom powiatu wolsztyńskiego, gminy Wolsztyn, Przemęt i Siedlec. Podziękowano też Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Szpitala Powiatowego im. dra Roberta Kocha w Wolsztynie, Rotary Club Wolsztyn i właścicielowi firmy Onix Jakubowi Jazdonowi.
RED

Podziel się informacją ...
 • 14
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  14
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News