WOLSZTYN

Wolsztyn otwiera obiekty sportowe, ale wprowadza ograniczenia. Na boisku tylko sześć osób, a sprzęt trzeba mieć swój2 min na czytanie

WOLSZTYN - Wolsztyn otwiera obiekty sportowe, ale wprowadza ograniczenia. Na boisku tylko sześć osób, a sprzęt trzeba mieć swój - myregion

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolsztynie otwiera po dłuższej przerwie stadion miejski i Orlik. Na pierwszym z tych obiektów będzie można korzystać z głównego boiska, boiska treningowego, kortu i rzutni lekkoatletycznej. Stadion będzie dostępny przez siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 21, w soboty i niedziele od 8 do 20. Również siedem dni w tygodniu ma być czynny Orlik. Tyle tylko, że w godz. od 12 do 20. 

Jakie są ograniczenia? Na jednym boisku, bieżni czy rzutni może znajdować się maksymalnie sześć osób plus ewentualnie trener prowadzący zajęcia. Jeżeli na stadionie lekkoatletycznym zostanie osiągnięty limit użytkowników, nie będzie możliwości korzystania z bieżni. Obowiązuje też bezwzględny nakaz dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt. Nie ma możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego. Wyjątek stanowią toalety, znajdujące się w pobliżu recepcji obiektu. Obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania twarzy do momentu wejścia na boisko, w tym również w toalecie. Dla przebywających na boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy. 

Co istotne, skrócone o 15 minut zostają wszystkie rezerwacje, aby umożliwić wymianę użytkowników na boisku, bieżni oraz rzutni bez ryzyka mijania się. Następni użytkownicy mogą wejść na obiekt dopiero w momencie opuszczenia go przez poprzedników. W efekcie rezerwacje zamiast 90 minut będą trwały 75 minut, itd. Korzystać można tylko z własnego sprzętu jak znaczniki, piłki i małe bramki. Sprzęt nie będzie wypożyczany przez MOSiR. Do dyspozycji użytkowników przy wejściu i wyjściu na obiekt jest płyn dezynfekcyjny. Ponadto zarządca obietku prosi o uiszczanie opłat kartą. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN