NewsWOLSZTYN

Wolontariusze odwiedzają rodziny. Trwa weekend cudów Szlachetnej Paczki3 min na czytanie

News - Wolontariusze odwiedzają rodziny. Trwa weekend cudów Szlachetnej Paczki - myregion

Dzisiaj i jutro (11 i 12.12.) 20 wolontariuszy z wolsztyńskiego rejonu Szlachetnej Paczki odwiedzi 19 rodzin. Mają co robić, bo paczki trafią do mieszkańców gmin Przemęt, Wolsztyn, Siedlec, Zbąszyń i Rakoniewice. Od rana kolejni darczyńcy dostarczają prezenty do magazynu w sali Bez Atu w Wolsztyńskim Domu Kultury, a wolontariusze już nie mogą się doczekać, żeby obdarować kolejne osoby.

Wśród darczyńców jest m.in. pani Ania z malutka córką, które paczkę otrzymały rok temu. – Pani Ania była bardzo zakłopotana ilością pomocy jaką otrzymała. Po kilku dniach dostaliśmy sms-a z podziękowaniem i zapewnieniem, że za rok będzie wolontariuszem – opowiada Grażyna Kliks, szefowa wolsztyńskiego rejonu. I w tym roku to ona współtworzy paczkę dla jednej z rodzin. – Paczka dla pani Ani sprawiła, że znalazła pracę i stanęła na nogi. Dlatego wiemy, że Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna, ale też impuls do zmiany. Nie dajemy ryby, ale mentalność wędkarza, aby rodzina zaczęła sobie radzić w życiu. Dla takich chwil cieszę się że jestem w tym cudownym projekcie – mówi wolontariuszka.

Z wielu rodzin, które odwiedzili w tym roku pani Grażynie najbardziej utkwiła w pamięci samotna matka czwórki małych dzieci. – Kobieta, żeby utrzymać rodzinę pracuje siedem dni w tygodniu, a maluchami zajmuje się babcia. Chcemy trochę osłodzić jej życie – mówi liderka wolsztyńskiego rejonu.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News