NewsWOLSZTYN

Wojewódzki sanepid podaje powody zakończenia współpracy z Lidią Kwinto: uchybienia, skargi pracowników2 min na czytanie

News - Wojewódzki sanepid podaje powody zakończenia współpracy z Lidią Kwinto: uchybienia, skargi pracowników - myregion

Pytana o to w ubiegłym tygodniu rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu, nie udzieliła żadnego komentarza, bo jak stwierdziła – nie zna szczegółów sprawy. Dziś twierdzi, że dyrektor WSSE zdecydowała się zakończyć współpracę z Lidią Kwinto m.in. po interwencjach związkowców skarżących się na sytuację w wolsztyńskim sanepidzie i niewłaściwe traktowanie pracowników. – Pracownicy stacji po otrzymaniu wiadomości, iż pan Lidia Kwinto nie zostanie powołana na kolejną kadencję wyrazili wielką aprobatę dla takiej decyzji dyrektor WSSE w Poznaniu, Jadwigi Kuczmy-Napierały, przekazując jej podziękowania za zrozumienie ich sytuacji – pisze rzeczniczka prasowa WSSE, Wiesława Kostuj.

Kostuj podkreśla, że Lidia Kwinto formalnie piastuje stanowisko dyrektora do ostatniego dnia kadencji, czyli do jutra. – Po dogłębnej analizie jej dotychczasowego postępowania podjęto jednak decyzję, iż nie zostanie powołana na kolejną kadencję – pisze rzeczniczka WSSE. – Decyzja została poprzedzona dogłębną analizą dotychczasowej sytuacji w jednostce, a w sytuacji odmowy powołania oczywistym jest zrodzenie się konfliktu oraz odmienna ocena przyczyn takiego zdarzenia – zaznacza, że informacje o nieprawidłowościach w wolsztyńskim sanepidzie docierały do dyrektora WSSE w Poznaniu już wtedy, gdy jej szefem był Andrzej Trybusz, czyli przed 12 czerwca 2020 r. – W celu weryfikacji zgłaszanych problemów do PSSE w Wolsztynie skierowano na kontrolę zastępcę dyrektora WSSE, która w sporządzonym, m.in. na podstawie rozmów z pracownikami protokole potwierdziła zasadność stawianych zarzutów dodaje Wiesława Kostuj.

– Nadto posiadamy wiedzę, iż pracownicy PSSE, po podniesieniu się szumu medialnego skierowali pismo do starosty wolsztyńskiego, w którym przedstawiają jak wyglądała sytuacja w jednostce, w której pracują, wskazują na poważne uchybienia w jej prowadzeniu przez dotychczasową dyrektor oraz sprzeciwiają się jej ponownemu powołaniu. Jednoznacznie wskazuje to, jakie negatywne sytuacje, których ofiarami byli pracownicy, musiały zaistnieć – pisze Kostuj.

Starosta Jacek Skrobisz potwierdza, że pismo od pracowników PSSE w Wolsztynie wpłynęło wczoraj (12.10.), a dziś osobiście się z nimi spotkał. Jutro (14.10.) wybiera się natomiast na rozmowę z dyrektor WSSE w Poznaniu.

EI

Podziel się informacją ...
 • 8
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  8
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News