NewsREGION

Wojewoda w Wolsztynie i Nowym Tomyślu. Podpisano umowy na dofinansowania żłobków i budowę drogi2 min na czytanie

News - Wojewoda w Wolsztynie i Nowym Tomyślu. Podpisano umowy na dofinansowania żłobków i budowę drogi - myregion

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński gościł dziś w Wolsztynie i Nowym Tomyślu. Celem spotkań z lokalnymi samorządowcami było m.in. podpisanie umów na dofinansowanie żłobków, a także jednej z większych inwestycji w gminie Nowy Tomyśl – budowy drogi obok Bero. 

W Wolsztynie podpisano umowy na dofinansowanie opieki nad dziećmi w żłobku przy ul. Komorowskiej oraz posiłków dla uczniów „trójki”. W pierwszym przypadku pieniądze w kwocie 45 tys. 120 zł pochodzą z programu Maluch+, w drugim 64 tys. zł pochodzi z programu „Posiłek w szkole i w domu”. Z kolei w Nowym Tomyślu wręczono promesy na dofinansowania żłobków w Lwówku (42 tys. 240 zł) i Zbąszyniu (600 tys. 550 zł) oraz remont drogi koło Bero (5 mln 279 tys. zł).

– Cieszę się, że doszło dziś do podpisania tych umów, zarówno na inwestycje drogowe, jak i żłobki – komentuje poseł Marcin Porzucek (PiS), który uczestniczył w spotkaniach. – Realizowane programy są potrzebne, bo okazuje się, że nawet w małych miejscowościach, takich jak Błotnica, jest zapotrzebowanie na żłobki, a w niektórych brakuje już miejsc – mówi parlamentarzysta. Wyjaśnia, że dzisiejsze spotkania były też okazją do rozmowy z samorządowcami i przedstawienia założeń Nowego Ładu.

– Dlatego mogę powiedzieć, że obecne dofinansowania to namiastka tego, co będzie w przyszłości, bo w mojej ocenie nadchodzi złoty czas dla lokalnych inwestycji. Do uzyskania są olbrzymie środki, bo chodzi o 2 mln euro, a wiele inwestycji jest potrzebnych. Przykładem jest droga łącząca Opalenicę z Kuślinem i Lwówkiem, która wymaga remontu, bo to ważna trasa. I wierzę, że dzięki wspomnianym środkom będzie ona wyremontowana – zaznacza Marcin Porzucek. 

ŁR

FOTO: Urząd Miejski w Wolsztynie

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News