NewsWOLSZTYN

Woda spuszczona, basen zamknięty. Taką decyzję podjęli wspólnie dyrektor MOSiR-u i burmistrzowie1 min na czytanie

News - Woda spuszczona, basen zamknięty. Taką decyzję podjęli wspólnie dyrektor MOSiR-u i burmistrzowie - myregion

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolsztynie Paweł Gmerek poinformował, że po rozmowie z burmistrzami Wojciechem Lisem i Tomaszem Spiralskim zapadła wczoraj (26.10.) decyzja, że przez najbliższe dwa tygodnie pływania będzie nieczynna. – Powodem jest rosnąca liczba zakażeń. Bezpieczeństwo naszych mieszkańców, pracowników i kontrahentów jest dla nas najważniejsze – podkreśla Paweł Gmerek. – Nie ukrywam też, że wśród pracowników mamy kilka osób chorych i w kwarantannach, więc istnieje także ryzyko, że za chwilę zabrakłoby ludzi do pracy – dodaje.

Paweł Gmerek przyznaje, że po ogłoszeniu przez premiera zamknięcia obiektów sportowych i basenów i oprotestowaniu tej decyzji przez zarządców basenów i branżę fitenss część dyrektorów pływalni podjęła decyzję o ich ponownym otwarciu. – Też rozważaliśmy taką decyzję, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu, a to co się obecnie dzieje utwierdza nas w przekonaniu, to był to słuszny wybór. Z resztą w tej chwili, także ci, którzy zdecydowali się na otwarcie, też już się wycofują. Tym bardziej, że coraz częściej mówi się o nadchodzącym całkowitym lockdownie.

– Podjęliśmy decyzję, że o ile nie zostaną wprowadzone dalsze obostrzenia, które wykluczą ponowne otwarcie pływalni, spotkamy się w piątek (6.11.) i zdecydujemy co robić dalej – mówi Paweł Gmerek. – Gdybyśmy mieli się po tym czasie otworzyć, potrzeba będzie dwóch, trzech dni na przygotowanie pływalni. Obecnie wszystkie parametry utrzymujemy na poziomie, który gwarantuje zachowanie norm jakości wody i warunków sanitarno – higienicznych. Oznacza to m.in. obniżenie temperatury wody i powietrza – wyjaśnia dyrektor.

EI

Podziel się informacją ...
 • 9
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  9
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News